Legendarny Citroen DS na opakowaniu czekolady Wedla z PRL

0 649

Zabytkowy Citroen DS ma status kultowego auta. Robił ogromne wrażenie nawet wiele lat premierze. Nowoczesne rozwiązania i najwyższy komfort jazdy wyznaczyły na wiele standard, któremu inni nie byli w stanie dorównać. Nic więc dziwnego, że nawet w PRL produkowano czekoladę z tym samochodem na opakowaniu. Był to Citroen DS-19.

Zobacz aktualności o marce Citroen.

Czekolada, którą widzicie powyżej, była produkowana przez Zakłady Przemysłu Cukrowniczego 22 lipca, dawniej E. Wedel w latach 1974-1978 w ramach serii „Encyklopedia komunikacji światowej”. Owa czekoladowa encyklopedia składała się z trzystu sześćdziesięciu egzemplarzy, które zostały podzielone na cztery serie:

  • samoloty,
  • samochody,
  • lokomotywy,
  • statki i okręty.

Czekolada miała 93 gramy i kosztowała 13 złotych, czyli była dość droga.

Po zebraniu 180 kuponów i przesłaniu kuponów z opakowań (należało wysłać 180 różnych kuponów!) można było otrzymać specjalny album, w którym było miejsce do wklejenia wyciętych z opakowań ilustracji. Owe ilustracje zostały zaprojektowane przez artystę-grafika, Bohdana Wróblewskiego, który przygotowywał grafiki między innymi dla „Motoru”.

Zobacz: testy samochodów Citroena

Zobacz: inne ciekawe artykuły na temat historii motoryzacji.

Prezentowane powyżej opakowanie należy do kolekcji pana Romana Buchały. Posiada ich… ponad 11 tysięcy, chyba ze wszystkich krajów świata.

A tak reklamowano Citroena DS w latach sześćdziesiątych:

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o