Chat with us, powered by LiveChat

Marka Peugeot powróci na rynek USA do roku 2023

0 669

Grupa PSA ma ambitne plany związane z rynkiem amerykańskim. Początkowo powrót do USA był wyznaczony na rok 2026, ale dyrektor generalny koncernu ogłosił, że termin zostanie przesunięty. W roku 2023 do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych mają trafić modele marki Peugeot.

Peugeot wycofał się z USA w roku 1991 ze względu na słabą sprzedaż, ale rynek wciąż jest dla Grupy PSA bardzo atrakcyjny. Powrót przyczyni się do rozszerzenia zasięgu i pomoże PSA awansować w rankingu największych producentów samochodów na świecie. Carlos Tavares początkowo wyznaczył dosyć odległą datę ponownego wejścia do USA na rok 2026, ale termin został przyspieszony i zgodnie z zapowiedzią dyrektora generalnego PSA, pierwsze samochody Grupy trafią do sprzedaży już w roku 2023. Francuski producent skupi się na jednej marce: Peugeot. Larry Dominique, który jest szefem PSA w Ameryce Północnej uważa, że producent spod znaku lwa ma największe szanse na sukces.

„Bardzo wcześnie uzgodniliśmy, że skupimy się na jednej marce” – powiedział. – „Peugeot cieszył się największą popularnością wśród konsumentów zarówno jeśli chodzi o samochody, design jak i wizerunek marki”. Ponadto w Stanach wciąż duża liczba osób pamięta jeszcze czasy, gdy Peugeot znajdował się w sprzedaży.

Amerykańscy klienci szybciej będą mieli okazję kupić samochody PSA dzięki przejęciu przez koncern firm Opel i Vauxhall, które mają na swoim koncie doświadczenie z homologacją pojazdów na rynek USA dla General Motors. Zakład Opla w Rüsselsheim w Niemczech zagwarantuje, że samochody PSA będą zgodne z normami obowiązującymi w Stanach Zjednoczonych. „Nie chodzi tylko o kwestie prawne i spełnienie wszystkich przepisów. Chcemy również upewnić się, że uwzględniliśmy odpowiedni design i specyfikację. Są to zarówno szczegóły, jak i bardziej złożone sprawy jak na przykład odpowiedni rozmiar uchwytów na kubki” – powiedział Larry Dominique.

Aby wcześniej zaznaczyć swoją obecność w Stanach, Grupa PSA uruchomiła usługi carsharingu Free2Move w Waszyngtonie. Na razie wykorzystywane są pojazdy Chevroleta, ale gdy tylko modele marki Peugeot zostaną homologowane na amerykański rynek, flota zostanie uzupełniona o pojazdy spod znaku lwa.

Źródło: Car and Driver 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o