Marka Renault wycofała model Fluence z oferty w Argentynie

0 17

Marka Renault zaprzestała produkcji i wycofała z oferty model Fluence w Argentynie. Przyczyną jest spadek sprzedaży, który dotknął model w ciągu ostatnich lat.

Wraz z początkiem roku 2018, Renault Fluence zostało usunięte z oferty francuskiej marki w Argentynie. Model był produkowany lokalnie w fabryce w Santa Isabel. Samochód trafił na linie montażowe zakładu w 2010 roku. W latach 2011-2013 Renault sprzedawało ok. 9.000 egzemplarzy modelu Fluence rocznie, ale ze względu na zwiększone zainteresowanie segmentem crossover i SUV, popularność sedana spadła. W ubiegłym roku nie znalazł się nawet w pierwszej setce listy sprzedaży na rynku argentyńskim. W efekcie Renault zostało zmuszone do usunięcia pojazdu z oferty.

Znakomicie radzi sobie natomiast Renault Captur. W roku 2018 zarejestrowano w Argentynie 9.263 egzemplarze crossovera.

Renault nie przewiduje bezpośredniego następcy Renault Fluence dla Argentyny, ale w ofercie może pojawić się model Arkana, który zadebiutował podczas targów motoryzacyjnych w Moskwie w ubiegłym roku. Pojazd będzie produkowany w Brazylii. W zakładzie Santa Isabel, Renault będzie kontynuowało montaż modeli Kangoo, Logan i Sandero.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o