Mercedes kontynuuje współpracę z Renault. Citan na bazie Kangoo

6 1 373

Koncern Daimler kontynuuje współpracę z Renault w zakresie lekkich samochodów dostawczych. Nowy Mercedes Citan powstanie na wspólnej platformie z następcą Renault Kangoo i będzie oferowany w wersji elektrycznej.

Citan trafił do produkcji w roku 2012 roku w ramach partnerstwa koncernu Daimler z firmą Renault. Model ma wspólne komponenty z Renault Kangoo, a montażem obu pojazdów zajmuje się fabryka w Maubeuge we Francji. Pojawiły się wprawdzie spekulacje, że Mercedes zrezygnuje z Citana, ale tak się nie stało. Niemiecki i francuski producent podjęli decyzję o kontynuacji współpracy dotyczącej pojazdów dostawczych. Zgodnie z umową następca modelu Citan również będzie pochodził z Francji.

Na razie nie wiemy kiedy pojawi się nowy Mercedes, ale Renault zapowiedziało już premierę Kangoo trzeciej generacji na rok 2020. Nowy Citan powinien pojawić się więc nieznacznie później. Jak zapowiadają przedstawiciele niemieckiej marki, nowy model ma być w większym stopniu Mercedesem. Samochód otrzyma „niezależny wygląd” zewnętrzny i na pierwszy rzut oka powinien być rozpoznawalny jako Mercedes. „Nadamy naszemu nowemu modelowi charakterystyczny wygląd marki” – powiedział Marcus Breitschwerdt, szef Mercedes-Benz Vans. „Wierzymy w ten segment” – dodał.

Pojazd będzie oferowany nie tylko w wersji spalinowej, ale także całkowicie elektrycznej, podobnie jak model Kangoo, którego koncepcyjna wersja odbyła w tym roku swój publiczny debiut.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
goscBee!Seba Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Seba
Gość
Seba

W roku 20212 roku? Jedyna osoba która pisze tu poprawnie artykuły to Pan Krzysztof…

Bee!
Gość
Bee!

Tak, bo literówki to wielka tragedia, będzie koniec świata, ale przynajmniej mogłeś się wykazać, możesz być dumny.

Seba
Gość
Seba

A czy ty przychodzisz do pracy nie przygotowany? Z całym szacunkiem ale nie podobają mi się artykuły pisane przez Panią Małgorzatę

Seba
Gość
Seba

Ale cieszę się że Renault współpracuje z Mercedesem. To jedna z najlepszych marek na świecie ;) A Renault robi przyzwoite samochody. Bo np PSA to dziadostwo jakich mało

gosc
Gość
gosc

Akurat PSA bije na glowe Reno!

Bee!
Gość
Bee!

Nieprzygotowany – jak już krytykujemy innych, to sami bądźmy ok;-). Renault ma chyba 2% udziału w Mercedesie, wiec ta współpraca w jakimś zakresie pewnie jeszcze będzie.