Microsoft będzie napędzał Renault oraz Nissana. Aktualizacje i nawigacja z chmury Azure

3 4

Renault i Nissan wybrały usługodawcę, który dostarczy chmurę danych dla samochodów. Będzie to Microsoft, który wygrał z innymi konkurentami. Azure, czyli chmura Microsoftu, będzie używana między innymi do nawigacji, aktualizacji oprogramowania oraz monitoringu stanu samochodu. To wielka wygrana dla amerykańskiego koncernu, ponieważ oznacza to uczestnictwo w projekcie autonomicznego samochodu.

Renault oraz Nissan oświadczyły, że chmura Microsoftu została wybrana ze względu na bezpieczeństwo oraz elastyczność. „Partnerstwo z Microsoftem daje nam możliwość przyspieszenia kluczowych technologii, niezbędnych dla umożliwienia usług, których chcą nasi klienci oraz takich usług, o jakich im się jeszcze nie śniło” – powiedział Ogi Redzic, szef projektu aliansu Renault-Nissan.

Do 2020 ma powstać 10 modeli, które będą oferować cyfrowe usługi z chmury.

źródło: Fortune.com

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
ZenRomuśSlawo Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Slawo
Gość
Slawo

Dopiero co była wiadomość o podpisaniu umowy z Google, jedno z drugim raczej się wyklucza w przypadku nawigacji. Znowu ten mityczny 2020 rok :)

Romuś
Gość
Romuś

Nie chcę źle wróżyć ale dobrze by było gdyby współpraca z Microsoftem rozwinęła się lepiej niż to miało miejsce w przypadku Nokii. Wiemy jak skończyło się to w przypadku linii smarfonów Nokia Lumia.

Zen
Gość
Zen

Mam taką nokię. Telefon ok, ale teraz służy mi jako odtwarzacz multimedialny w klubie fitness. Do niczego się innego nie nadaje, po tym jak po kolei wsypywały się poszczególne apki.