Modele Peugeot, Citroen, DS i Opel zgodne z nową normą Euro 6

5 3 769

Grupa PSA ogłosiła, że wszystkie samochody marek Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall spełniają nową normę emisji Euro 6, która będzie obowiązywała od 1 września 2019 roku.

Grupa PSA była jednym z pierwszych producentów samochodów, którzy 1 września 2018 roku byli przygotowani na standardy WLTP i rok później francuski koncern znów zatwierdził wszystkie modele samochodów w odpowiednim czasie. W związku z tym wszystkie samochody osobowe marek Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall uzyskały homologację EURO 6 (EURO 6d-TEMP-EVAP-ISC), która zacznie obowiązywać od 1 września 2019 roku. Silniki Grupy PSA wykorzystuję selektywną redukcję katalityczną oraz filtr cząstek stałych.

Z dniem 1 września 2019 roku, wymagania dotyczące emisji spalin samochodów osobowych będą bardziej rygorystyczne. Pojazdy muszą przejść test RDE, EVAP oraz ISC.

  • RDE (Real Driving Emissions) – test określa dopuszczalne odchylenie między emisją zanieczyszczeń (NOx, PN) w rzeczywistych warunkach jazdy a emisją, która została zmierzona w nowej procedurze certyfikacji. Dla emisji NOx wymagany jest współczynnik 2,1. Modele Grupy PSA spełniają standardy a 80% samochodów osobowych koncernu jest zgodnych z kolejnym etapem regulacji „EURO 6d-ISC”, który ma zostać wdrożony w styczniu 2020 roku.
  • Test EVAP to pomiar ilości węglowodorów, które odparowują z układu paliwowego samochodu w ciągu 48 godzin.
  • Test ISC (In Service Conformity) oznacza, że samochody w wieku do pięciu lat, które zostały już wprowadzone na drogi muszą nadal spełniać wszystkie normy emisji.

Testy zostały już zakończone dla wszystkich modeli samochodów osobowych, a pojazdy uzyskały homologację. Klienci mogą już zamówić wszystkie pojazdy marek należących do Grupy PSA (Peugeot, Citroën, DS, Opel i Vauxhall) spełniające obecne standardy.

Źródło: Grupa PSA

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
Marcin (ten wiecie który)KamilMr. WhoSebaa Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
a
Gość
a

W tej chwili większość samochodów spełnia normy euro 6dtemp.

Seba
Gość
Seba

Dokładnie taki artykuł z D…y

Mr. Who
Gość
Mr. Who

Kolejny przykład że PSA bije na głowę rydwany spod bandery wieśwagena i czterech zer.

Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Ale ciekawostka wg stron adac mercedes jako pierwszy ma już homologację Euro 6d-ISC-FCM ( która będzie obowiązkowa od stycznia 2021) dla silnika 1332 cm3 czyli tego od reno/nissan. Czyli to poważne zaostrzenie norm emisji spalin spowodowało, że generalnie producenci musieli się przyłożyć do węższej ale lepiej dopracowanej gamy silnikowej.

Kamil
Gość
Kamil

Słyszałem, że aktualnie jest wstrzymana sprzedaż niektórych modeli Opla i Citroena ze względu na brak odpowiedniej dokumentacji związanej własnie z wprowadzeniem tej normy spalania.