Nadjeżdża nowy Peugeot 3008. Nowe logo i wnętrze

10 13 227

Nowy Peugeot 3008 zbliża się coraz większymi krokami. Samochód będzie nawiązywał wyglądem do nowego 2008, pojawi się też nowe logo. We wnętrzu również zmiany – najnowsza wersja i-cockpit 3D i kilka nowych opcji wyposażenia. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Peugeot 3008 II generacji, który zadebiutował w 2016 roku, sprzedaje się w Europie bardzo dobrze. Skutecznie konkuruje z takimi modelami jak Nissan Qashqai czy Volkswagen Tiguan. Klienci wybierają go z powodu świetnego, bardzo nowoczesnego wyglądu i pięknego wnętrza, którym zachwycaliśmy się w niejednym teście. Jednak po czterech latach przychodzi czas na facelifting modelu. Producent wprowadził już nowe napędy hybrydowe – teraz przyszła po na nadwozie i wnętrze.

Czego możemy się spodziewać po nowym Peugeot 3008? Przede wszystkim zmian stylistycznych na zewnątrz, które upodobnią go innych modeli marki. Zmianie ulegnie przód, który stanie się bardziej agresywny, zyska też nowe lampy – zarówno główne reflektory jak i światła do jazdy dziennej zostały przeprojektowane by dodać modelowi więcej drapieżności. 3008 ma sprawiać wizualnie wrażenie szerszego niż jest.

Z tyłu pojawią się nowe czerwone „pazury” lwa wraz ze słynnym już czarnym pasem, biegnącym przez klapę bagażnika. Również tutaj producent stara się stworzyć wrażenie większego, szerszego samochodu.

Większe zmiany pojawią się w środku. Nowy Peugeot 3008 zyska i-cockpit 3D, czyli najnowszą odsłonę systemu zarządzania samochodem, w którym zegary są nad kierownicą. Do tego panoramiczny monitor centralny do zarządzania funkcjami samochodu z najnowszą generacją systemu. Zobaczymy nowe materiały wykończeniowe, wyższe jakości, mają przypominać te z 508.

Najciekawiej pod względem napędów zapowiada się topowa wersja GT z napędem hybrydowym o mocy 300 KM.

Samochód powinien pojawić się w sprzedaży w przyszłym roku.

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
7 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
9 Autorzy komentarzy
LukiTrurl8DaroRomanKnu Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
328
Gość
328

wygląda jak 2008

Trurl8
Gość
Trurl8

Tylko bardziej rozpłaszczony

mctk
Gość
mctk

Czyli dobrze bo zyska też lepsze systemy bezpieczeństwa. Bo co ciekawe, choć Peugeot się za głośno do tego nie przyznaje, w przypadku 3008 możemy mieć najlepszego asystenta pozycjonowania na pasie ruchu, i system awaryjnego hamowania wykrywaniem pieszych, rowerzystów i innych samochodów (v-aebs3) tylko w przypadku wersji hybrydowej, która ma nową elektronikę (prawdopodobnie inna linia produkcyjna). W przypadku zwykłego 3008 mamy już elektronikę starszą, jedynie prymitywny system utrzymywania pasa ruchu i awaryjne hamowanie v-aebs2 (piesi i samochody, ale bez rowerzystów). Fajnie by było gdyby nowy 3008 zyskał też możliwości wykończenia jak w 508 – czyli w wersji GT z drewnianymi elementami… Czytaj więcej »

Haha
Gość
Haha

Czyli będą kolejne 33 sztuki sprzedane w PL. Kupia je ci sami co kupili wcześniejsza wersję no bo takich zmian nie mozna odpuścić!

Knu
Gość
Knu

Wiesz o czym mówisz? Można narzekać na sprzedaż PSA, ale akurat 3008 sprzedaje się świetnie. Mnie martwi jedynie cena tego polifta.

Kk
Gość
Kk

Auto hold będzie?

Roman
Gość
Roman

Najwyższy już czas aby odświeżyć wygląd Peugeota 3008, bowiem wg oficjalnego sprawozdania koncernu PSA sprzedaż Peugeota 3008 spadła o 8,9% w roku 2019 w porównaniu do roku 2018. Mało jest zatem wiarygodne mówienie o świetnej sprzedaży 3008. W całości sprzedaży modeli marki Peugeot 3008 może tylko mówić o spadku sprzedaży relatywnie umiarkowanym w porównaniu do innych modeli spod znaku lwa, gdzie ogólna sprzedaż spadła o 16,5%. Te dane są łatwe do sprawdzenia na oficjalnych stronach PSA

Daro
Gość
Daro

Peugeot na siłę chce się stać drugim Volkswagenem… Klepie takie same auta tylko inne rozmiary.

Daro
Gość
Daro

Chociaż teraz to i da się bardziej odróżnić Vag niż Puga

Luki
Gość
Luki

Nic tak nie razi jak błędy.
Cyt. „teraz przyszła po(ra) na nadwozie i wnętrze.” ” które upodobnią go (do) innych modeli marki” w nawiasach moje dopiski. Dalej nie czytałem…