Chat with us, powered by LiveChat

Nagroda za przebudowę stacji metra Javel-André Citroën

0 76

W Paryżu (bo gdzieżby indziej) jest stacja metra Javel-André Citroën. Była niedawno przebudowywana, co zbiegło się ze stuleciem marki Citroën. I owa przebudowa zdobyła nagrodę w konkursie Design Strategies 2019.

Efekt przebudowy stacji Javel-André Citroën zasłużył, zdaniem jurorów, na brązowy medal w kategorii Environment – Signage – Museography. Za projekt i finansowanie odpowiedzialne były wspólnie RATP (firma zapewniająca transport w aglomeracji paryskiej) oraz Citroën, który w 15. dzielnicy Paryża ma swoje korzenie.

Paryska stacja metra Javel-André Citroën, z której co roku korzysta ponad 2 miliony podróżnych, zmieniła się w czerwcu 2018 r., aby zaprezentować swoje historyczne otoczenie kulturowe. Chodzi rzecz jasna o stulecie historii Citroëna związanego z tymi okolicami, która to rocznica obchodzona jest w tym roku.

Dziś stacja Javel-André Citroën to swoista podróż do historii Citroëna. Ma charakter eksperymentalny, jak i edukacyjny, łączy media ścienne i cyfrowe z interaktywnymi ekranami zapewniającymi dostęp do internetowego muzeum marki Citroën Origins: www.citroenorigins.com.

Dodajmy, że za nieco ponad miesiąc stacja Javel-André Citroën obchodzić będzie swoje sześćdziesięciolecie.

Nagroda, o której piszemy, jest już czwartą z rzędu, jaką otrzymał Citroën. Wcześniejsze przyznano za projekt La Maison Citroën, za wirtualne muzeum Citroën Originis oraz za drewniane miniaturki-zabawki autek Citroën Origins.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Citroën

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o