Nagrody Best Cars 2019 od magazynu Automobile dla Peugeot

0 158

Trzy nagrody Best Cars 2019 dla aut produkcyjnych jedną za design dla modelu koncepcyjnego zdobyły samochody marki Peugeot. Nagrody przyznaje magazyn Automobile. Potwierdzają one sukces komercyjny trzech modeli francuskiej marki oraz wielki wkład działu designu.

Nagrody Best Cars 2019 zdobyły w swoich kategoriach Peugeot 308, Peugeot 3008 oraz Peugeot 508. Z kolei nagrodę Design Trophy zdobył Peugeot e-Legend – koncepcyjny model elektryczny, który niestety do produkcji seryjnej nie trafi. Szkoda, bo to bardzo interesujące auto.

Nagrody Best Cars 2019 za modele 308, 3008 i 508 odebrał Laurent Blanchet, dyrektor produktu Peugeot. Modele produkowane w Miluzie i pobliskim Sochaux posiadają etykietę Origine France Garantie potwierdzającą, że znacząca część produkcji oraz końcowy montaż odbywają się we Francji.

Nagrody Best Cars przyznawane są od 26 lat i aktualnie przyznawane są w 11 kategoriach.

Peugeot 308 otrzymał nagrodę dla najlepszego samochodu kompaktowego. Jest to faworyt szósty rok z rzędu i zdobył już 43 różne nagrody od czasu jego premiery, która miała miejsce pod koniec 2013 roku. Produkt z Sochaux jest liderem swojego segmentu we Francji z 2,7-procentowym udziałem w rynku samochodów osobowych pod koniec maja 2019 roku.

Peugeot 3008 otrzymał nagrodę dla najlepszego kompaktowego SUV-a już po raz trzeci z rzędu. To jego 67. wyróżnienie. Na francuskim rynku aut osobowych jest to najlepiej sprzedający się SUV! Zajmuje 4. Miejsce w rankingu najlepiej sprzedających się samochodów osobowych z udziałem w rynku wynoszącym 3,5% (na koniec maja 2019 r.). Od momentu wprowadzenia go na rynek w październiku 2016 roku sprzedano już na całym świecie prawie 600.000 egzemplarzy tego samochodu.

Nowy sedan Peugeot 508 zdobył nagrodę dla najlepszego samochodu dla rodziny i wraz z tym wyróżnieniem zdobył już 32 nagrody, w zaledwie kilka miesięcy po wprowadzeniu na rynek. Pod koniec maja 2019 r. model ten znajduje się na czele segmentu D na rodzimym rynku. Jest to obiecujący wynik dla nowego Peugeot 508 SW, który wnosi mnóstwo świeżości do tego segmentu i właśnie został wprowadzony na francuski rynek.

Matthias Hossann, szef działu samochodów koncepcyjnych marki, otrzymał Trofeum Projektowe (Design Trophy) za model Peugeot e-Legend. Jury składające się z czytelników magazynu Automobile chwali tę koncepcję. To już siódme wyróżnienie otrzymane przez ten model, która prezentuje ekscytującą wizję autonomicznego i podłączonego samochodu elektrycznego marki Peugeot. Ten projekt, zainspirowany DNA Peugeota, uwiódł publiczność podczas prezentacji na pokazach w Paryżu w 2018 roku i w Genewie w 2019 roku. Pokazywano go zresztą także na innych targach, choćby na tegorocznym Retromobile, czy podczas Mediolańskiego Tygodnia Designu.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o