Najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii to Alpine A110

0 30

Taki werdykt nie może dziwić – za najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii uznano Alpine A110. Przepięknie narysowany, mocno nawiązujący do A110 sprzed lat, ale jednocześnie wyglądający nowocześnie A110 zwyczajnie nie może się nie podobać!

Najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii to jedna z kategorii konkursu organizowanego w kraju, w którym obowiązują dość restrykcyjne ograniczenia prędkości, a przez lata nie można było organizować żadnych imprez motorsportowych. Kraju łączącym wpływy trzech silnych kultur – francuskiej, niemieckiej i włoskiej. Kraju, w którym swoje posiadłości mają takie legendy motorsportu, jak Sebastien Loeb, czy Michael Schumacher. Kraju, w którym u progu każdej wiosny odbywają się jedne z najważniejszych targów motoryzacyjnych na świecie.

Dwumiejscowe coupe nie grzeszy funkcjonalnością. Nie ma przesadnie mocnego silnika. Nie ma też nadwagi – ważące ok. 1.100 kg (zależnie od wersji) auto jest jednak świetną konstrukcją z centralnie umieszczonym silnikiem. Całość daje niesamowite wrażenia z jazdy, praktycznie bez względu na prędkość, z jaką się podróżuje! A do tego wygląda naprawdę wspaniale – jest po francusku oryginalne, ale bez przesadnej ostentacji. Nic dziwnego, że A110 zostało uznane za najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii. Dodajmy, że Alpine znalazło się też w ścisłym finale kategorii na Szwajcarski samochód roku 2019.

Wybór nowego Alpine jako najbardziej stylowego samochodu w Szwajcarii docenia pasję, z jaką tworzyliśmy nasz nowy samochód sportowy. Najwyraźniej ta nasza pasja przeniosła się na członków jury. Odbieram tę nagrodę w imieniu całego zespołu Alpine, projektantów, inżynierów i producentów samochodu, którzy zgromadzili całą swoją energię i know-how, aby zmienić legendę motoryzacji w atrakcyjny, innowacyjny i przede wszystkim fascynujący samochód sportowy godny XXI wieku” – powiedział Olivier Wittmann, dyrektor zarządzający Renault Suisse SA.

Jurorzy uzasadnili swój wybór udanym mariażem wzornictwa, wysokiej jakości materiałów i innowacji. Dzięki temu Alpine A110 charakteryzuje się swoistą „czystością” na drodze, ale także pozostaje atrakcyjną propozycją dzięki stosunkowi ceny do wydajności.

Przypomnijmy, że niedawno Alpine A110 zdobyło tytuł Sportowego Samochodu Roku przyznany przez francuski magazyn Echappement, nagrodę Samochodu Sportowego Roku 2018 przyznaną przez Top Gear i parę innych wyróżnień. Trafiło też do ścisłego finału siedmiu aut, które powalczą o tytuł Car of the Year 2019. Na rozstrzygnięcie tego ostatniego poczekamy do początku marca – werdykt zostanie ogłoszony w przeddzień otwarcia Salonu Samochodowego w Genewie.

Produkcja Alpine A110 odbywa się w zakładach Grupy Renault w Dieppe. Roczna produkcja nie przekroczy 6.000 egzemplarzy. Aktualnie oferowane są wersje Pure oraz Légende. Ta pierwsza nastawiona na czystą przyjemność z jazdy, nawet kosztem pewnych ograniczeń komfortu. Ta druga oferuje więcej elementów uprzyjemniających podróże.

Najbardziej stylowy samochód w Szwajcarii napędzany jest 252-konnym silnikiem 1.8 TCe współpracującym z siedmiobiegową dwusprzęgłową przekładnią automatyczną. Spodziewane są mocniejsze wersje tego modelu.

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Grupa Renault

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o