Chat with us, powered by LiveChat

Największy na świecie zlot Citroëna odbędzie się za 4 lata w Toruniu

4 42

Mamy fantastyczne wieści dla wszystkich miłośników marki. Po wielkim sukcesie międzynarodowego zlotu 2CV, Toruń przygotowuje się już do kolejnej imprezy z szewronami w tle. Tym razem będzie to ogólnoświatowy zlot Citroëna. Zaplanowano go na lato 2020 roku. Przygotowania do organizacji imprezy już się rozpoczęły.

Tak wyglądał zlot 2CV w Toruniu w 2015 roku:

Inicjatorem organizacji zlotu był prezydent Torunia, Michał Zaleski. Był on pod tak wielkim wrażeniem klimatu, jaki wprowadziły do miasta legendarne 2CV, że chciał powtórzyć tego typu wydarzenie. Poprosił o to władze toruńskiego automobilklubu. W czasie międzynarodowych spotkań prowadzili oni swojego rodzaju lobbing na rzecz lokalizacji wydarzenia w Polsce. Jak mówi Czesław Nosewicz, wiceprezes automobilklubu, w czasie wydarzeń motoryzacyjnych wprowadzono zwyczaj wieczorków polskich. Częstowano gości polskimi przysmakami, opowiadano o Polsce. Przez żołądek do serca. I udało się! Największa na świecie impreza dla miłośników Citroëna zawita do Torunia w 2020 roku. Dokładnej daty jeszcze nie znamy, ale będzie to zapewne latem, żeby umożliwić przyjazd wszystkim chętnym.

Tak na zlot do Torunia jechali w 2015 roku członkowie klubu 2CV:

Organizatorzy spodziewają się ponad 6 tysięcy samochodów i ponad 20 tysięcy gości z całego świata. To wszystko wymaga oczywiście masy przygotowań. Toruń już zapowiada zintegrowanie zlotu z życiem miasta. Dla gości zostanie między innymi przygotowane miasteczko na lotnisku, ale wiele wydarzeń, wystaw, koncertów oraz pokazów, dotyczyć będzie samochodów wkomponowanych w życie miasta. Do współpracy Toruń zaprasza między innymi artystów, z których słynie tutejsza uczelnia. Władze liczą na to, że goście będą wybierać Toruń właśnie z powodu zlotu.

A dla Citroëna oznacza to również zupełnie nową formułę współpracy – mówi nam Sebastian Domeracki, dyrektor marki w Polsce. Firma zaangażuje się między innymi w promocje wydarzenia na całym świecie. Będzie to również okazja do świętowania stulecia marki. Nie jest wykluczone, że właśnie na zlocie w Toruniu poznamy jeden z nowych modeli.

Zapraszamy na otwartą już stronę zlotu ICCCR 2020 Toruń. A dla tych, którzy chcieliby sobie przypomnieć historię marki, proponujemy nasz artykuł o historii Citroena – od kół zębatych do hydrozawieszenia.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
VifoMaxduszek480Michał Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

Będę :)

duszek480
Gość
duszek480

Super sprawa! Mimo, iż ze Śląska mam spory kawał drogi to takiej okazji nie mogę przepuścić ;)

Max
Gość
Max

Na pewno będziemy ja moja kaczuszka i moja rodzinka

Vifo
Gość
Vifo

To jest świetna widomość :-)
W zeszłym roku miałem zaszczyt i przyjemność podziwiać „kaczki” Ach, co to były za wrażenia :-) Teraz zobaczyć najprzeróżniejsze Cytrynki w jednym miejscu :-))) Genialny pomysł z genialną marką.
Gratulacje Panie Prezydencie, tak trzymać :-)