Napięcie rośnie: Renault zablokuje proponowane zmiany w Nissanie

2 535

Koncern Renault zasygnalizował, że zablokuje wszelkie próby zmian w zakresie zarządzania w Nissanie, dopóki nie otrzyma odpowiedniej reprezentacji w nowym komitecie zarządzającym. To oznacza nową odsłonę konfliktu obu firm.

Renault posiada 43,4% udziałów w Nissanie i ma pełne prawo decydować o przyszłości firmy. Do przeprowadzenia zmian potrzeba aż 2/3 głosów. Tymczasem francuski koncern zapowiedział wstrzymanie się od głosowania, co oznacza, że zmiany nie mogą być zatwierdzone.

Informacja o wstrzymaniu się od głosowania trafiła do Nissana w formie listu od prezesa Senarda. Najwyraźniej w rozmowach Renault-Nissan nastąpił poważny impas a obie strony szykują się na twarde negocjacje. Działania Renault związane są z obawami, że koncern nie ma obecnie wystarczającego wpływu na to, co dzieje się w Nissanie. Możliwe, że działania te mają wywrzeć nacisk w sprawie byłego prezesa Renault, Carlosa Ghosna.

„Stanowisko Renault może się zmienić. Na dzisiaj koncern chce zagwarantować sobie właściwą reprezentację w zarządzenie Nissana”

źródło: Reuters / AFP

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
WitoMarcin_sk Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin_sk
Gość
Marcin_sk

No to reno może pożegnać się z elektryfikacją aut…

Wito
Gość
Wito

Gdyby nie Renault to Nissana by już nie było. A co do elektryfikacji to racji nie masz.