Nie bój się parkować tyłem

6 62

Wąskie miejsca postojowe na parkingach podziemnych, na przykład pod biurowcami czy galeriami handlowymi, to dla wielu kierowców prawdziwe wyzwanie. W takich przestrzeniach najlepiej parkować tyłem. Ten manewr wymaga najmniejszej ilości miejsca. Na co zwrócić uwagę podczas jego wykonywania?

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
3 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
6 Autorzy komentarzy
KlaudiapawelhksPiotr001KrzysztofKarol Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
WujekYahoo
Gość
WujekYahoo

I tu jest pies pogrzebany!
Zamiast uczyć przydatnych rzeczy na kursie to uczą jak zdać egzamin a potem spotykasz takiego biednego nowicjusza na parkingu/drodze i sobie poradzić nie może.

Karol
Gość
Karol

Niestety nie ma obowiązku na egzaminie na prawo jazdy, a powinno być!! Przyjeżdża taki jeden z drugim 13 razy próbuje się wcisnąć przodem i staje na 1,5 miejsca autem małym ewentualnie kompaktowym. Ja zawsze staje tyłem, bo rak można się zmieścić nawet C4GP i łatwiej wyjechać ?

Krzysztof Gregorczyk
Editor

Znajomy mi kiedyś wspominał, że w Niemczech uczy się / uczyło się / zalecało się*, żeby na parkingach zajmować miejsca naprzemiennie: jak stojący obok samochód zaparkował przodem, to ja parkuję tyłem i odwrotnie. Miało to podobno ułatwiać otwieranie drzwi / wyjeżdżanie z parkingu. Nie wiem – nie uczyłem się jazdy w Niemczech ;-) Z drugiej strony brak szacunku dla innych użytkowników parkingów i to, o czym wspomina Pan Karol, to w Polsce nagminne :-( Stawanie na dwóch miejscach naraz, albo – obrazek z wczoraj z parkingu jednego z supermarketów w moim mieście – Audi (jakżeby inaczej?) zaparkowało przy wiacie na… Czytaj więcej »

Piotr001
Gość
Piotr001

U nas jest absolutny brak kultury jazdy i szacunku do innych użytkowników dróg i parkingów. W Szwecji, Norwegii, czy wspomnianych Niemczech ludzie jakoś potrafią parkując spojrzeć czy wykonali ten manewr dobrze, czy nie i dokonać korekty. W Polsce staje się, jak się chce: po skosie, w poprzek, na dwóch miejscach. I wisienka na torcie-otwieranie drzwi jak wrót od stodoły: masz nowe, auto z salonu? Twój problem, bo ja mam starego grata i mam w d****, że właśnie obiłem ci drzwi. To nie brak mózgu, to chamstwo, zazdrość i zawiść- takie zachowanie, to działanie z premedytacją.

pawelhks
Gość
pawelhks

rozwiazanie (na waskie miejsca parkingowe, nie na buractwo) dalo PSA w postaci Cactusa lub Peugeota 1007.
Chamstwo na parkingach, chamstwo i nieuctwo na autostradach: odkad obwodnica Krakowa na znaczacej dlugosci ma trzy pasy ruchu, to jest grono „bezpiecznych” kierowcow jadacych 90 km/h srodkowym pasem, mimo, ze prawy jest pusty!
A w tym tygodniu widzialem rzecz „genialna” – pani prowadzaca auto przed KAZDA zmiana pasa naciskala hamulec!!!!!

Klaudia
Gość
Klaudia

I tutaj właśnie jest odpowiedź czemu ludzie stają na 2 miejscach parkingowych, żeby im nie obijać boków :) Jedno buractwo napędza kolejne.