Niezwykłe koncepty: Citroen Hypnos – hipnotyzujące wrażenia na pokładzie

1 4

Samochód, który zna nasze potrzeby niekoniecznie musi być odległą przyszłością. Już w 2008 roku, Citroen zaprezentował model Hypnos, który rozpoznaje emocje i dostosowuje atmosferę panującą na pokładzie do aktualnego nastroju kierowcy. Producent obiecuje „potężne wrażenia zmysłowe” dla kierowcy i pasażerów.

Citroen Hypnos zadebiutował w roku 2008 na salonie samochodowym w Paryżu. Koncept łączy elementy modelu coupe oraz muskularnego SUV-a. Model mierzy 4,9 m długości oraz 2,17 m szerokości, a w jego sylwetce mocno zaznaczono nadkola, które kryją potężne 22-calowe koła. Drzwi przednie i tylne otwierają się w przeciwnym do siebie kierunku, co pozwala na łatwy dostęp do czarującego wnętrza pojazdu.

Magiczny klimat panujący na pokładzie jest wyrazem zarówno elegancji, jak i kreatywności projektantów Citroena. Zastosowano wysokiej jakości materiały takie jak skóra i szczotkowane aluminium. Jest prawie jak w wysokiej klasy limuzynie, ale zamiast ciemnych stonowanych kolorów, mamy wszystkie barwy tęczy.

Po zajęciu miejsca w tej niezwykłej atmosferze, kamera rejestruje twarz kierowcy i regularnie mierzy dane antropometryczne, aby wykryć emocje. Następnie automatycznie dostosowuje oświetlenie kabiny, zapach, a nawet masaż fotela do aktualnego nastroju. Relaks na pokładzie gwarantowany ;-)

Citroen Hypnos został wyposażony w oryginalny zegar pokładowy, który nie ma ani wskazówek, ani wyświetlacza cyfrowego. W zależności od pory dnia, zmienia kolor i emituje rytmiczne barwne impulsy imitujące oddychający organizm.

Koncept jest Hybrydą. Pojazd został wyposażony w 2-litrowy silnik Diesla generujący 200 KM, który napędza przednie koła oraz motor elektryczny, zasilający tylną oś. Pojazd rozpędza się od 0 do 100 km/h w czasie 9 sekund.10

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Don Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Don
Gość
Don

Kiedy zwykłe C4?