Chat with us, powered by LiveChat

Nissan kontra Renault: nowa odsłona konfliktu

1 2 622

Według prezesa Nissana, nierówność między Renault a japońską firmą może zagrozić dwudziestoletniemu sojuszowi motoryzacyjnemu.

Chcemy, aby stosunki z Renault przynosiły obopólne korzyści. Sojusz do tej pory odnosił sukcesy , ponieważ szanowaliśmy wzajemną niezależność” – powiedział Saikawa, przemawiając na dorocznym walnym zgromadzeniu Nissana w Yokohamie. – „Jeśli to konieczne, będziemy rozmawiać o naszej strukturze kapitałowej. Gdy stosunki między firmami będą działać na zasadzie wygrana-przegrana, ten związek rozpadnie się bardzo szybko” – dodał.

To bardzo ostre słowa, które sygnalizują obawy przed całkowitym przejęciem kontroli nad firmą przez Renault. – „Naszym priorytetem jest polepszenie wyników, co oznacza odroczenie dyskusji na temat przyszłości sojuszu” – powiedział Saikawa akcjonariuszom.

Renault, największy udziałowiec Nissana z 43,4% akcji japońskiego producenta samochodów, zażądał dodatkowej reprezentacji dla swoich dyrektorów w grupach Nissana nadzorujących audyt firmy i nominacje personelu. Prezes Nissana początkowo nie chciał spełnić tych żądań, ale pod koniec zeszłego tygodnia Nissan przyznał miejsca dla Senarda i Bollorego. To nieco uspokoiło sytuację.

Jednak stan napięcia znowu wzrasta a sytuacja sojuszu pozostaje niepewna.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Obywatel MK Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

To jest generalnie patologiczna sytuacja, gdzie dwóch rządzi nie ma miejsca na kompromis i zgodę. Ten sojusz jest skazany na zagładę, w biznesie nie ma takich cudów. Ta sytuacja mocno osłabia koncern.