Nowa Dacia Duster i jej wersja 7-osobowa będzie produkowana w Rumunii, Sandero i Logan trafią do Maroka?

2 18 251

Nowa Dacia Duster cieszy się tak dużym zainteresowaniem  rynku, że producent musi zwiększać moce produkcyjne. Dlatego prawdopodobnie produkcja modeli Sandero i Logan zostanie przeniesiona w całości do Maroka, natomiast fabryka w Mioveni skupi się na wytwarzaniu i rozwoju linii Dustera. Chodzą bowiem słuchy, że już wkrótce do produkcji może trafić 7-osobowa wersja tego auta. 

Nowy Duster

Nowa Dacia Duster stanowi obecnie trzy czwarte produkcji rumuńskiej fabryki. W zeszłym roku samochód wszedł w nowej wersji  na rynek i z miejsca stał się hitem sprzedaży. Nawet w Polsce, która przez dominację niemieckich marek była dość trudnym rynkiem dla Francuzów, Duster jest niekwestionowanym numerem jeden. Kilka dni temu do oferty weszła jeszcze wersja Dustera z gazem, co dodatkowo zwiększy popularność tego auta.

Dacia Sandero i Dacia Logan będą więc produkowane w Maroku, w fabryce w Tangerze. To bardzo nowoczesne zakłady, które przygotowują się do zwiększonego zapotrzebowania. Tanger ma bardzo dogodne połączenia promowe z Europą i jest to podróż bardzo krótka, dzięki czemu koszty logistyki nie muszą wpływać na cenę nowego samochodu.

Produkcja Dacii w Maroku

A tymczasem zamiast Sandero i Logana w Mioveni może pojawić się nowa odmiana Dustera, tym razem siedmioosobowa. Takie oczekiwanie wynika z cyklu zastępowania starszych produktów Dacii. Dacia Lodgy powinna w przyszłym roku zyskać następcę. Jakie będzie miał nadwozie? Na pewno SUV – ale czy przyjmie kształt wydłużonego Dustera czy może nadwozie świetnie przyjętego Renault Arkana? Wielu klientów na pewno wybrałoby tą drugą możliwość.

Renault Arkana

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
Tomasz CieńciałaMaciej Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciej
Gość
Maciej

Skoro ma być nowa Lodgy, to jaki sens w 7 os Dusterze? Bardziej bym obstawiał nową Lodgy jako crossover podobny do nowego Grand Scenica oraz 5 i wydłużony 7 osobowy Dokker.

Tomasz Cieńciała
Użytkownik
Tomasz Cieńciała

Na dwa dodatkowe miejsca będzie z tyłu pewno bardzo mało miejsca, ja bym się bardziej ucieszył z automatu i hybrydy z napędem na cztery koła :)