Nowa Dacia Duster najpopularniejszym SUV-em na Słowacji

1 3 311

Nowa Dacia Duster cieszy się popularnością nie tylko w Polsce, ale także u naszych sąsiadów na Słowacji. Model znajduje się na szczycie listy najpopularniejszych SUV-ów w tym kraju.

W 2018 roku Dacia przekroczyła granicę 5 tys. egzemplarzy sprzedając 5095 samochodów na rynku słowackim i uzyskała 4,8% udziału rynku. W ciągu dziesięciu miesięcy roku 2019 rumuńska marka może pochwalić się jeszcze większym sukcesem. Według statystyk Stowarzyszenia Przemysłu Motoryzacyjnego Dacia zanotowała 28,65% wzrost sprzedaży. Jest to zresztą najwyższy wzrost wśród 20 najlepszych marek motoryzacyjnych na Słowacji. Udział Dacii w rynku zwiększył się o 1,2% w porównaniu z tym samym okresem roku 2018.

Dacia Duster jest znalazła się na szczycie rankingu najpopularniejszych kompaktowych SUV-ów w tym roku. W tym roku zarejestrowano na Słowacji już 2358 sztuk modelu, co przyczyniło się do wzrostu aż o 87,14% w porównaniu z wynikiem z roku ubiegłego. W okresie od stycznia do października 2018 roku sprzedano 1260 Dusterów.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Obywatel MK Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obywatel MK
Gość
Obywatel MK

Jak będą chcieli i nikt im nic nie zrobi.