Nowa Dacia Duster w ekstremalnej wersji specjalnej

3 19 006

Centrum projektowe w Bukareszcie wykonało specjalną wersję Dacii Duster. Motywem przewodnim dla jedynego w swoim rodzaju pojazdu była przygoda, która wiąże się z jazdą poza utwardzonymi szlakami.

Pod koniec czerwca tego roku powstało „Renault Bucharest Connected”, czyli nowe centrum projektowe zlokalizowane w Bukareszcie. Inauguracja studia designu była okazją do prezentacji specjalnej wersji Dacii Duster. Rumuński SUV został wybrany na tę okazję ze względu na sukces, jaki model osiągnął na całym świecie. Od momentu wprowadzenia na rynek sprzedano już 2,8 mln Dusterów. Celem projektu było również pokazanie możliwości personalizacji pojazdu oraz promocja marki.

Samochód został wykończony żółtym schematem barwnym. Na nadwoziu możemy dostrzec również ciekawie wkomponowaną nazwę modelu oraz szare elementy, które wywołują wrażenie, jakby Duster przed chwilą przejechał przez błoto. Model otrzymał osłony drzwi, przedniego zderzaka, felgi w pasującej do nadwozia barwie oraz opony, które są gotowe do jazdy w terenie. Jak powiedział Jean-Philippe Salar, dyrektor Centrum Projektowego Renault w Bukareszcie, zespół chciał uzyskać „maksymalny efekt przy minimum nakładów, co jest odzwierciedleniem duszy Dacii”.

Model powstał w jednym egzemplarzu i niestety nie zostanie wprowadzony na rynek. Specjalna Dacia Duster posłuży do promocji marki na rynku rumuńskim.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
South-PLSlashJohny Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Johny
Gość
Johny

Szkoda, że do benzyniaków zaczęli pakować filtr cząstek stałych.

South-PL
Gość
South-PL

A dlaczego szkoda? To że ludzie nie będą wydychać sadzy to szkoda?

Slash
Gość
Slash

Czy macie informację jakie założyli opony i w jakim rozmiarze?