Nowa Dacia Duster z numerem 500.000 wyjechała z fabryki w Mioveni

2 1 037

Dacia Duster cieszy się ogromną popularnością w Europie co powoduje, że zakład produkcyjny w Mioveni pracuje na pełnych obrotach. W ciągu dwóch lat z linii montażowych rumuńskiej fabryki wyjechało już pół miliona egzemplarzy Dustera.

Dacia Duster II generacji zadebiutowała podczas  salonu samochodowego we Frankfurcie w roku 2017 i niedługo po premierze trafiła do produkcji. Pojazd dzięki atrakcyjnemu stosunkowi jakości do ceny okazał się wielkim sukcesem dla marki. Samochód znajduje się w czołówce najlepiej sprzedających się SUV-ów w Europie a jego popularność nie słabnie. Fabryka w Mioveni może się nawet pochwalić kolejnym osiągnięciem. Pod koniec listopada tego roku produkcja II generacji Dustera przekroczyła próg pół mln egzemplarzy.

Dacia Duster, która została oznaczona okrągłym numerem 500.000 została wykończona w kolorze czerwonym Rouge Fusion a napęd pojazdu pochodzi od 1,3-litrowego silnika o mocy 150 KM. Samochód zostanie dostarczony klientowi we Francji.

Zakład w Mioveni produkuje 1400 samochodów dziennie z czego 1050 egzemplarzy to Duster. Łącznie z pierwszą generacja z linii montażowych zakładu zjechało już 1,7 mln egzemplarzy. SUV jest eksportowany do 44 krajów świata.

W ciągu ponad 5 dekad działalności fabryka Dacia w Rumunii wyprodukowała 6,8 ​​miliona pojazdów. Zakład zajmował się montażem 8 różnych modeli: Dacia 1100, 1300, Nova, SupeRNova, Solenza, Logan, Sandero oraz Duster. Jeden pojazd wyjeżdża z Mioveni co 54 sekundy.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
DarekArtur Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Artur
Gość
Artur

Tak a w Polsce nie ma nic. Wstyd i hańba żeby zarżnąć przemysł motoryzacyjny

Darek
Gość
Darek

Polacy woleli wszystko sprzedać i kupować auta od Niemca lub Francuza.Rumuni jak i Czesi choć pod skrzydłami wielkich koncernów mają swoje marki.A Duster II to akurat bardzo udane auto warte swojej ceny.Choc pewnie pojawia się głosy że to lipa i za takie pieniądze można kupić kilkuletnie BMW lub VW!