Nowa Dacia Logan Samochodem Roku 2013 w Rumunii

19 3

Rumuńskie Stowarzyszenie Prasy Motoryzacyjnej (APAR) zorganizowało 14. edycję konkursu Samochód Roku w Rumunii. Samochód Roku 2013Jury konkursu, złożone z przedstawicieli najważniejszych tytułów prasy motoryzacyjnej w kraju wybrało nową Dacię Logan Samochodem Roku w Rumunii. Dwa inne modele Grupy Renault w Rumunii, Dacia Sandero i Renault Clio, uplasowały się odpowiednio na trzecim i czwartym miejscu.

W tegorocznej edycji konkursu ponad połowa członków jury uznała, że Dacia Logan zasługuje na przyznanie jej maksymalnej liczby punktów.

Nowy model Dacii uzyskał 195 punktów, czyli o 35 więcej od samochodu, który uplasował się na drugim miejscu. Dacia Sandero zdobyła 115 punktów: 2 członków jury przyznało jej maksymalną liczbę punktów.

Tytuł Samochodu Roku w Rumunii, który zdobyła Nowa Dacia Logan, potwierdza zalety tego modelu, stanowiącego nowy etap w rozwoju marki. Nowa Dacia Logan ma zastąpić generację, która przez ostatnich osiem lat była jednym z najlepiej sprzedających się samochodów w Rumunii.

W tym samym konkursie Renault Clio zostało modelem numer 1 wśród samochodów importowanych (4. miejsce w klasyfikacji generalnej, 104 punkty).

W jury konkursu Samochód Roku zasiadało 16 dziennikarzy. Wśród tegorocznych finalistów znaleźli się: Ford B-Max, Skoda Rapid, Chevrolet Malibu, Kia Cee’d, Opel Mokka, Peugeot 208 i Volvo V40.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
14 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
AntonioVifo__Volksvoiture_KrzysztofG. Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
G.
Gość
G.

Zdziwił bym się gdyby wyniki były inne. Kiedy w podobnych plebiscytach w Niemczech wygrywają niemieckie auta to Was (francuskie.pl) to boli (zarzucacie że jest wiele aut lepszych), a kiedy w Rumunii wygrywa Dacia to jest OK.
Ps. Dla jasności jestem fanem tej marki i uważam że nowy Logan jest nieporównywalnie lepszy od poprzednika ale żeby był na 1. miejscu to chyba przesada.
Troszkę więcej obiektywizmu Panowie

__Volksvoiture_
Gość
__Volksvoiture_

To chyba oczywiste, że nie Wy (całe szczęście!) decydujecie o wynikach jakiegokolwiek plebiscytu – jednak dywagacje i różne sugestie na temat ich obiektywności uprawiacie.

__Volksvoiture_
Gość
__Volksvoiture_

Wystarczy czytać dyskusje pod newsami… Sam Pan bierze w nich udział :)

__Volksvoiture_
Gość
__Volksvoiture_

Mam wklejać tutaj wypowiedzi fanatyków francuskich aut? Za dużo tego by było…

Vifo
Gość
Vifo

Ups, Panie Krzysztofie ;-) To ja chyba się wstrzyman z komentarzami, nie chcę bowiem tworzyć wortalu razem z tym typkiem __Volksvoiture_

Antonio
Gość
Antonio

:D