Nowa elektryczna Dacia ostatecznie potwierdzona! Kiedy pojawi się na rynku?

0 3 110

Nowa w 100% elektryczna Dacia pojawi się w 2022 roku. Samochód został umieszczony w planach grupy Renault na najbliższe lata, opublikowanych przy okazji raportu finansowego. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Na trzydziestej stronie raportu znajduje się zapowiedź CMV-EV, pierwszego w pełni elektrycznego samochodu marki Dacia. Według informacji z wewnątrz grupy, będzie on prawdopodobnie bazował na rozwiązaniach jednego z modeli, który już jest na rynku. Najbardziej prawdopodobna byłaby tu platforma ZOE, chociaż nie jest wykluczone, że będzie to jednak K-ZE (na zdjęciu).

Samochód ma być niedużym pięciodrzwiowym hatchbackiem z realnym zasięgiem na poziomie 200-300 kilometrów, co oznaczałoby akumulatory o pojemności do 30 kWh. Dzięki mniejszej pojemności akumulatorów w podstawowej wersji, możliwe będzie uzyskanie niskiej ceny wejściowej. A to właśnie ma być, zdaniem osób zarządzających, kluczem do sukcesu nowego samochodu. Dlaczego rok 2022? Renault spodziewa się, że do tego czasu ceny pakietów akumulatorów znacznie spadną. Dzisiaj mogą stanowić aż 70% kosztu samochodu.

Nowa Dacia będzie zapewne reklamowana jako najtańszy europejski samochód elektryczny. Jeśli uda się utrzymać cenę, która nie przekroczy w podstawowej wersji 60-70 tysięcy złotych, byłby to rzeczywiście hit.

źródło: Renault

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o