Nowa hybrydowa Dacia z silnikiem 1.6 140 KM?

12 13 369

Nowe modele Dacii otrzymają prawdopodobnie specjalnie opracowany silnik hybrydowy, łączący napęd termiczny z elektrycznym. 

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Przed marką duże wyzwanie, związane z redukcją emisji CO2. Nowe przepisy wymuszają na producentach stosowanie rozwiązań elektrycznych i hybrydowych. Jeśli tego nie zrobią, czekają ich potężne kary, które mogą sięgać miliardów euro. Dlatego Dacia pracuje intensywnie nad wprowadzeniem nowych rozwiązań, jednak na razie nie będą to napędy elektryczne. Samochody z akumulatorami są na razie po prostu zbyt drogie, jak na możliwości klientów marki.

Dlatego Dacia idzie w rozwiązania hybrydowe. Najbardziej prawdopodobnym wariantem jest silnik hybrydowy. Pojemność silnika termicznego wyniesie 1.6 litra a łączna moc zespołu napędowego to 140 KM. Taki napęd pojawi się na początku w Dacii Duster oraz prawdopodobnie w Sandero.

Producent wyklucza za to szybkie pojawienie się elektrycznego Sandero – dopiero pojawienie się nowej generacji tańszych akumulatorów ma umożliwić uzyskanie optymalnej ceny.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Może ci się spodobać również
avatar
5 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
12 Autorzy komentarzy
MarianJtnZibiSteamFioleK Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jtn
Gość
Jtn

Skoda idzie sladami dacii. W nowej octavii tez ma być napęd hybrydowy. W wersji rs

Olek
Gość
Olek

Bez przesady. Każdy producent musi elektryfikować swoją gamę modelową. Akurat Renault i marki pokrewne mają w tym zakresie spore zaległości.

Karol
Gość
Karol

Teraz zaległości trzeba nadganiać. Ale jednak do poziomu hybrydowych toyot jest daleko. Dogonić ich to by była wielka sztuka

Calypso
Gość
Calypso

Z całym szacunkiem, ale co to jest „napęd termiczny”? Rozumiem o co chodzi, ale po polsku nie używa się takiego określenia. Jeśli już to silnik cieplny, który jest jednak szerszym pojęciem niż np. silnik spalinowy, bo np. obejmuje silniki turbinowe.

Jtn
Gość
Jtn

Dacia wprowadzi napęd parowy…

Tim
Gość
Tim

No cóż tak to jest jak artykuły „pisze” google translator

Armagedon
Gość
Armagedon

Silnik termiczny, ciekawe. Czyli cofamy się o 100 lat do epoki silników parowych. Hybryda z 1.6 i 140km to też nie brzmi ciekawie.

FioleK
Gość
FioleK

Dlaczego? Może całkiem znośnie jeździć…

Steam
Gość
Steam

Przecież silniki na okrętach atomowych tak na prawdę to silniki turbinowe napędzane parą. Może daćka będzie atomowa. Ho, ho…

Zibi
Gość
Zibi

Czy ta informacja jest oparta na jakimś źródle czy jest tylko spekulacja autora?

Jtn
Gość
Jtn

Informacja wyssana z palca (tudzież z d..y) przez „redaktora” tomasza.
Nie pierwszy i nie ostatni raz…

Marian
Gość
Marian

Dacia Duster będzie miała wersję elektryczną już w 2021 roku!
Jak powszechnie wiadomo skoda idzie w ślady dacii, a skorą mają wypuścić 10 elektrycznych modeli do końca 2022 to dacia pewnie zrobi to wcześniej.
Już czuję ten moment obrotowy na 4 kołach przy podjeździe pod krawężniki!