Nowe Renault City K-ZE wchodzi na rynek, kusi ceną

0 3 896

Renault City K-ZE jest niewielki, tani i ma za zadanie zelektryfikować chiński rynek samochodów. Model można już zamawiać, a jego atrakcyjna cena może przyczynić się do sukcesu.

Renault City K-ZE ma dokonać niemożliwego, czyli sprawić, by pojazdy elektryczne stały się bardziej powszechne. Model ma szansę trafić do klientów, którzy do tej pory nie myśleli o zakupie pojazdu zasilanego z akumulatorów a będzie to możliwe dzięki atrakcyjnej cenie, która w podstawowej wersji wynosi 61800 juanów, czyli niecałe 8 tys. euro. Dla rynku europejskiego taki pułap cenowy dla samochodu elektrycznego wydaje się nie do osiągnięcia, choć Renault zapowiada już model, który w ciągu najbliższych pięciu lat kupimy za ok. 10.000 euro. City K-Ze jest przeznaczony na rynek chiński, ale producent zapowiada, że w przyszłości zostanie wprowadzony także do innych krajów.Renault City K-ZE

Renault City K-ZE powstał w ramach współpracy francuskiego producenta z koncernem Dongfeng Motor. Pojazd odbył swój debiut podczas tegorocznego salonu samochodowego w Szanghaju. Niewielki crossover bazuje na miejskim modelu Kwid, który w Indiach cieszy się ogromną popularnością. Napęd City K-ZE pochodzi od silnika elektrycznego, który generuje 44 KM (33 kW) mocy i 125 Nm momentu obrotowego.

Mierzący 3,73 m długości model potrafi rozpędzić się maksymalnie do 105 km/h, nie jest to dużo, ale jak na warunki miejskie, a do takich jest przeznaczony ten samochód, powinno wystarczyć. Jaki zasięg? Zgodnie z cyklem NEDC Renault City-K-ZE potrafi pokonać do 271 km, co umożliwia akumulator o pojemności 26,5 kWh. Realny zasięg będzie wynosił ok. 180-200 km. Renault City K-ZE

City K-ZE obsługuje ładowanie zarówno prądem przemiennym, jak i stałym. W pierwszym przypadku na napełnienie akumulatorów potrzeba ok. 4 godzin przy wykorzystaniu ładowarki o mocy 6,6 kW. Z kolei szybkie ładowanie prądem stałym pozwoli napełnić akumulator do 80 procent w ciągu pół godziny.

Samochód w wersji podstawowej e-Fun został wyposażony w LED-owe światła do jazdy dziennej, zewnętrzne lusterka z kierunkowskazami, 2 przednie poduszki powietrzne, klimatyzację manualną, bezkluczykowy dostęp, elektryczne szyby oraz 14-calowe koła. 8-calowy ekran systemu Easy Link, system nagłośnieniowy oraz czujniki cofania klienci otrzymują w drugiej wersji wyposażenia e-Shang.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o