Nowe Renault Clio – najbezpieczniejszy samochód miejski na rynku zdaniem Euro NCAP

6 948

Nowe Renault Clio zostało uznane przez Euro NCAP za najbezpieczniejszy samochód miejski wśród modeli (w tym Audi A1) przetestowanych przez organizację w 2019 roku. Bestsellerowy model grupy Renault uzyskał w połowie 2019 roku maksymalną ocenę i najwyższe wyniki we wszystkich segmentach rynku.

Nowe Clio zostało zaprojektowane na nowej modułowej platformie Aliansu CMF-B. Samochód ma optymalną konstrukcję nadwozia, zmienioną konstrukcję siedzeń i pasy bezpieczeństwa z pirotechnicznymi napinaczami i ogranicznikiem napięcia, które zapewniają świetne trzymanie ciała niezależnie od sylwetki i zajmowanego przez użytkownika miejsca. Renault jest ambasadorem technologii Fix4sure, która gwarantuje doskonałe utrzymanie ciała użytkownika i pozwala uniknąć tzw. nurkowania. Przestronne wnętrze nowego Clio ułatwia instalację wszystkich dostępnych na rynku modeli fotelików dla dzieci z przodu lub na tylnych miejscach dzięki systemowi Isofix i I-size. Pomyślano również o ochronie głowy pasażerów na tylnych miejscach w razie zderzenia bocznego.

polecamy

naklejki 3D "Francuz płakał jak sprzedawał"

seria limitowana - kto pierwszy ten lepszy. Tylko na Allegro.

Nowe Clio to także bogata oferta wyposażenia dostępnego w standardzie: 6 poduszek powietrznych, ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania, kamera i radar, które są niezbędne do działania systemu utrzymywania pasa ruchu, systemu rozpoznawania znaków drogowych, systemu ostrzegania o nadmiernej prędkości, systemu kontroli bezpiecznej odległości. Ponadto samochód jest wyposażony w regulator/ogranicznik prędkości, system ostrzegania o niezapięciu pasów bezpieczeństwa również na tylnych miejscach, jeśli są zajęte, oraz funkcję połączenia alarmowego eCall w razie wypadku. Przednie reflektory Full LED Pure Vision w standardzie, czujnik zmierzchu oraz wewnętrzne lusterko wsteczne z ustawieniami dzień/noc zapewniają optymalną widoczność.

Nowe Clio to wszechstronny miejski samochód, którego wszystkie wersje reprezentują najwyższy poziom bezpieczeństwa. Świadczy to o know-how Renault w zakresie bezpieczeństwa wszystkich pasażerów i użytkowników drogi. Nowy model ze zmienioną stylistyką nadwozia, wyposażony w innowacyjne, zaawansowane technologie, otwiera nową erę w strategii produktowej Grupy Renault. Najlepiej sprzedający się na świecie francuski samochód oferuje wszystko, co najlepsze w zakresie bezpieczeństwa.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
JakmankrisMaxarekxyz Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
xyz
Gość
xyz

Słabo to wygląda dla Peugeota 208…

arek
Gość
arek

trzeba by peugeotowi podnieść cenę w podstawie gdzieś do 100 tysi, od razu będzie budził większe zaufanie.

Max
Gość
Max

Tyle że 208 jest trochę lepszy od Clio

Jakman
Gość
Jakman

W czym jest lepszy?

kris
Gość
kris

W poprzedniej wersji pod każdym względem poza ceną.

Jakman
Gość
Jakman

Właśnie na takich konkretów się spodziewałem.