Nowe Renault Clio Samochodem Roku 2020 na Litwie

0 209

Nowe Renault Clio otrzymało tytuł Samochodu Roku 2020 na Litwie w konkursie organizowanym przez lokalne stowarzyszenie dziennikarzy motoryzacyjnych. Jury doceniło najnowszą generację Clio m.in. za komfort i korzystny stosunek jakości do ceny.

W konkursie nagrodzono samochody wprowadzone na rynek litewski w mijającym roku lub czekające na premierę. Główną nagrodę przyznano najnowszej generacji Renault Clio.

Członkowie jury zwrócili uwagę na komfort oraz niezwykle korzystny stosunek jakości do ceny oferowane przez nowe Clio. Docenili również odnowioną stylistykę oraz wygodę jazdy, przestronne wnętrze, dobrą izolację akustyczną, a także funkcje sterowania i system multimedialny. Model otrzymał najwyższe oceny od trzech członków jury i zdobył w sumie 55 punktów – o 10 więcej niż zdobywca drugiego miejsca. Nowe Renault Clio okazało się najlepsze wśród 38 modeli startujących w tym roku w konkursie.

W skład jury konkursu Samochód Roku 2020 na Litwie organizowanego przez stowarzyszenie dziennikarzy motoryzacyjnych weszło 10 przedstawicieli mediów, którzy korzystali również z konsultacji z technologami, projektantami i zespołem naukowców z Politechniki Wileńskiej.

Nowe Renault Clio to już piąta odsłona ikony motoryzacji, która sprzedała się dotychczas w około 15 milionach egzemplarzy. Kontynuuje tradycję samochodu idącego z duchem czasu oraz całkowicie bezpiecznego – auto otrzymało pięć gwiazdek w teście EuroNCAP. Nowe Renault Clio zyskało bardziej dojrzałą stylistykę nadwozia i zupełnie nowe wnętrze, a także najbardziej rozbudowaną ofertę systemów wspomagania prowadzenia w tym segmencie.

 

 

źródło: Renault Polska

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o