Nowe Renault Clio V zdobywa tytuł Car of The Year 2020 na Litwie. „Wykończenie wnętrza jest jeszcze lepsze niż w niektórych samochodach premium”

0 1 524

Jak wspominaliśmy, Renault Clio V wygrywa tytuł litewskiego samochodu roku 2020. Po podsumowaniu wszystkich głosów okazało się, że pokonał swojego konkurenta z drugiego miejsca 10 głosami. Czy była to niespodzianka? W czasie testów ten samochód uzyskał wiele pozytywnych ocen i był jednym z ulubionych faworytów sędziów i dziennikarzy.

Francuski hatchback piątej generacji zachwycił członków jury komfortem i dobrym stosunkiem jakości do ceny. Jego wyciszenie, funkcje sterowania, system multimedialny, komfort jazdy i przestrzeń są podobne do tego, co otrzymujemy w markach premium – czytamy w komunikacie pokonkursowym. Clio otrzymał najwyższe oceny od 3 członków jury i zdobył w sumie 55 punktów. Na trzecim miejscu znalazł się nowy Peugeot 208 z wynikiem 44 punktów.

Wśród finalistów konkursu znalazły się takie auta jak:

  • Renault Clio – 55 punktów,
  • Volvo S60 – 45 punktów,
  • Peugeot 208 – 44 punkty,
  • Škoda Kamiq – 43 punkty,
  • Toyota Corolla – 34 punkty,
  • Mercedes-Benz GLE – 17 punktów,
  • Toyota Supra – 12 punktów.

Według Žilvinasa Pekarskasa, członka komisji i redaktora jednego z magazynów na Litwie, przepisem na sukces Clio jest dobry stosunek przyjemności z jazdy do ceny. Według niego, na krętych drogach Druskiennik stało się jasne, że jazda Clio jest łatwa, przyjemna i przewidywalna. Izolacja akustyczna – ulepszona.

Multimedia działają świetnie, ergonomia jest dobra. Wygląda na to, że mówię o polo lub golfie, a oto Francuz. Bardzo ulepszony Francuz. Powiedziałbym bardzo niemiecki, jeśli można go porównać do Volkswagena Polo” – mówił Pekarskas.

Wykończenie wnętrza jest jeszcze lepsze niż w niektórych samochodach premium o podobnej wielkości, z dbałością o szczegóły, przyciski i a nawet szwy. Nowe multimedialne Renault to całkowita rewolucja, bardzo szybkie, wygodne, czyste, piękne. Wnętrze Clio jest mniej futurystyczne niż Peugeot 208, bardziej konwencjonalne” – opisywał samochód inny z jurorów.

Europejski Samochód Roku zostanie ogłoszony na wiosnę podczas Salonu Samochodowego w Genewie, a finalistami są: Renault Clio, Peugeot 208, Porsche Taycan, Tesla Model 3, Toyota Corolla, BMW 1 oraz Ford Puma.

źródło: Valstietis.lt

 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o