Nowe Renault Megane R.S. Trophy-R – powstanie tylko 500 egzemplarzy

0 770

Nowe Renault Megane R.S. Trophy-R zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami będzie mocno limitowana. Francuska marka ujawniła, że powstanie zaledwie 500 egzemplarzy gorącej Meganki i prawie wszystkie zostały już zarezerwowane.

Renault Megane R.S. Trophy-R został zaprezentowany w maju tego roku, a prezentacja zbiegła się z ważną dla producenta i modelu chwilą – zatwierdzeniem rekordu na słynnym torze Nürburgring w Niemczech. Hot-hatch Renault przejechał słynną „pętlę” w czasie 7 minut i 40 sekund, dzięki czemu pokonał wcześniejszego rekordzistę – Hondę Civic Type R. Nie jest to zresztą pierwszy rekord toru, który ustanowiła Meganka R.S. na Nürburgring. Model okazał się najszybszy także w roku 2008 oraz trzy lata później.

Model Megane R.S. Trophy-R podobnie jak poprzednik będzie produkowany w edycji limitowanej. Powstanie 500 egzemplarzy modelu. Prawie wszystkie pojazdy zostały już zarezerwowane. W przypadku poprzednika, do klientów trafiło zaledwie 250 sztuk.

Renault Megane RS Trophy-R jest napędzane za pomocą turbodoładowanej jednostki 1.8 o mocy 300 KM. Producent w porównaniu do wersji R.S. Trophy ograniczył masę pojazdu o 130 kg, poprawił właściwości aerodynamiczne oraz zadbał o bardziej radykalne zestrojenie zawieszenia.

Na razie nie znamy jeszcze oficjalnej ceny pojazdu, ale samochód pozbawiony znaczka R kosztuje 44.300 euro. Sądzimy, że Megane R.S. Trophy-R zostanie wycenione na ok. 50.000 euro.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o