Chat with us, powered by LiveChat

Nowe Renault Twingo będzie elektryczne?

1 130

Renault rozważa wprowadzenie do oferty małego samochodu elektrycznego, który wejdzie do gamy pomiędzy Twizy a Zoe. Najlepiej nadaje się do tego Twingo.

Twingo może być rozwiązaniem na tani samochód elektryczny. Jeżeli zostałby zamontowany w nim niewielki akumulator o pojemności 17,6 kWh i silnik o mocy 82 KM, uzyskany zasięg wynosiłby około 150 kilometrów. To niewiele, jednak auto mogłoby mieć bardzo niską cenę zakupu. Pozostaje jednak pytanie o możliwą kanibalizację Zoe.

Nowe Renault Twingo zniknęło z oferty Renault na niektórych rynkach, między innymi w Polsce. Jednak nie jest wykluczone, że tani samochód elektryczny mógłby pojawić się w sprzedaży, gdyby cena takiego auta wynosiła 60-70 tysięcy złotych.

źródło: AutoWeek NL

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
1 Autorzy komentarzy
Roman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Pomysł wydaje się całkiem sensowny i technicznie wykonalny. Bowiem zarówno Renault Twingo jak i Smart (4 drzwiowy) to w wersjach napędzanych silnikami spalinowymi bardzo zbliżone technicznie samochody (z wyjątkiem ceny oczywiście). Obecnie Smart ma jedną z wersji elektryczną i przewiduje produkcję nowych samochodów tylko w wersji elektrycznej, a więc i elektryczna wersja Twingo byłaby możliwa. Co do ceny to Smart jest mniej więcej 30% droższy niż Twingo, i jeśli powstałaby elektryczna wersja Twingo i utrzymane byłyby dotychczasowe proporcje cen obydwu samochodów to 60-70 tys za elektryczne Twingo byłoby chyba bardzo realistyczne. Oczywiście każdy może stwierdzić, że cena takowa i tak… Czytaj więcej »