Nowe Renault Zoe kupowane najchętniej. Duży wzrost sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie!

0 368

Samochody elektryczny stanowiły w majuaż  7,1% nowych pojazdów w Europie. Rejestracje aut czysto elektrycznych, hybrydowych i hybrydowych samochodów typu plug-in wyniosły w maju aż 94 000 sztuk

Renault Zoe jest najlepiej sprzedającym się samochodem elektrycznym w Europie w ubiegłym miesiącu. Dużą popularnością cieszą się również Nissan Leaf oraz Tesla 3. Renault Zoe wkrótce doczeka się następcy. Ten popularny samochód, rozmiarów samochodu miejskiego, jest rozwijany od 2012 roku. Według producenta zapewnia zasięg do 400 kilometrów. Realny zasięg w mieście przekracza 300 kilometrów. Cena nowego Zoe oscyluje wokół 120 tysięcy złotych.

Producenci rozpoczynają od tego roku ofensywę aut elektrycznych. Powodem są nowe regulacje unijne oraz wzrost świadomości i zainteresowania klientów rozwiązaniami na prąd. W Polsce takim samochodem można jeździć po pasach dla autobusów oraz parkować za darmo w centrach miast. Na przeszkodzie rozwojowi elektromobilności w Polsce stoi między innymi wysoka cena zakupu oraz niewielka ilość infrastruktury do ładowania. Brakuje także zachęt ekonomicznych, zarówno dla użytkowników indywidualnych jak i firm. W szczególności dla niewielkich samochodów dostawczych, które poruszają się w centrach miast.

Producenci inwestują coraz więcej pieniędzy w rozwiązania elektryczne i hybrydowe. Powstają także firmy zajmujące się konwersją klasycznych aut na elektryczne.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o