Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Peugeot 508 z dużym wzrostem sprzedaży, piąte miejsce pomimo spadku w całym segmencie

11 1 955

Nowy Peugeot 508 odnotował najwyższy wzrost sprzedaży w całym segmencie w pierwszym kwartale 2019 roku w stosunku do 2018. Był to jedyny, obok Mazdy 6, samochód, którego sprzedaż rośnie. Większość modeli jednak spada – spektakularny spadek sprzedaży zaliczyła Toyota Avensis oraz Hyundai i40. Trzeci pod względem spadków był Volkswagen Passat, później Ford Mondeo czy Opel Insignia.

Peugeot sprzedał w ponad 8 tysięcy egzemplarzy nowego 508, natomiast Renault 4286 egzemplarzy modelu Talisman.

Sprzedaż nowego 508 budzi wiele emocji, także wśród naszych Czytelników. Wielu z Was komentowało, że wprowadzanie nowego samochodu w tym segmencie nie ma większego sensu a sprzedaż będzie śladowa. Jak widać wynik na poziomie 8 tysięcy dał piąte miejsce w zestawieniu. Oczywiście nadal to mniej niż liderzy w segmencie, ale też trudno mówić o niskiej sprzedaży – jest lepiej niż w przypadku wielu innych aut.

Nowy Peugeot 508 w pokonanym polu pozostawił takie modele jak Mazda 6, Kia Optima czy Hyundaia i40. Ma też sprzedaż wyższą niż Renault Talisman.

MiejsceModel1 kwartał 20191 kwartał 2018Zmiana
1Volkswagen Passat28.82444.497-35%
2Skoda Superb18.29021.259-14%
3Opel Insignia15.54820.865-25%
4Ford Mondeo10.52213.941-25%
5Peugeot 5088.0033.991101%
6Mazda66.7025.95213%
7Renault Talisman4.2864.735-9%
8Kia Optima3.2644.149-21%
9Subaru Legacy / Outback1.3111.797-27%
10Hyundai i408793.615-76%
11Toyota Avensis5885.843-90%
12Toyota Camry3190Nowy
13Subaru Levorg254462-45%
Suma98.473131.208-25%

 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
4 Wątki komentarzy
7 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
10 Autorzy komentarzy
BartoszBartoszTylko francuskie HDItpT-rex Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Erwin
Gość
Erwin

Dlaczego nigdzie nie ma wzmianki, że w ub roku ówczesnej 508ki już nie sprzedawano, ponieważ w marcu 2018 prezentowano już aktualny model? Zestawienie rok do roku jest tu mylące! Trwała sprzedaż niedobitków starego modelu! Taka petarda, a przestarzałe Mondeo sprzedaje się lepiej! Nie wspomnę o pogardzanych tu wieśwagenach i autach z kurą w logo. No i jakiego rynku dotyczą dane, Europy? Jak w Polsce? Może przedstawcie analogiczne dane dla naszego rynku?
8 tys samochodów, dzieląc na ilość krajów oraz na trzy miesiące – biorąc pod uwagę, że jest to nowość, liczba jest żenująca.

Piotr
Gość
Piotr

Tak, ale…Peugeot 508 jest na razie nowością, dopiero realizowane są zamówienia z 2018 r. Peugeot 508 dopiero startuje w wersji kombi, a to jest połowa sprzedaży samochodów tego segmentu (głównie dla flot). Peugeot 508 prawdopodobnie jako pierwszych z samochodów w zestawieniu będzie miał wersję hybrydową/elektryczną, dopiero wtedy będzie można mówić o pełnej gamie. Sprzedaż Peugeota 508 rośnie, i to jak! W przeciwieństwie do pozostałych samochodów z zestawienia. O Polsce nie ma co wspominać, tutaj sprzedają się samochody niemieckie. Właśnie po to PSA kupił Opla, bo zdają sobie sprawę, że na niektórych rynkach klienci wybierają samochody niemieckie z ważnych dla siebie… Czytaj więcej »

Erwin
Gość
Erwin

Hybryda 508 pierwsza? No nie, Camry już jest ;-)

Tylko francuskie HDI
Gość
Tylko francuskie HDI

A czy kamry ma wersje kombi bo jakoś nigdy nie słyszałem

Bartosz
Gość
Bartosz

Nie ma i z tego co się orientuję nie będzie miało. Tylko limuzyna.

Bartosz
Gość
Bartosz

Ja dzisiaj miałem jazdę próbną Toyotą Camry właśnie w hybrydzie 218 KM 2.5l i powiem wam jedno. Poezja, to autko po prostu płynie. Aż chce się nim jeździć. Oczywiście jak w każdym aucie można się do niektórych rzeczy doczepic. Ale jakość prowadzenia i dynamika robi wrażenie. Polecam jeśli kogoś stać na wydanie 150-160 tys. zł.

Robert
Gość
Robert

Tak jak już wcześniej pisałem ten segment wymiera i sprzedając 8 tys samochodów na kwartał to daleko nie zajadą. Jeśli byłby to strzał w dziesiątkę to sprzedaż powinna przekroczyć modele tego segmentu (Paska, SIII Insignię i Mondeo) a widać ze jednak sprzedają się dużo lepiej.

Piotr
Gość
Piotr

„…a widać że jednak sprzedają się dużo lepiej”. Widać, że nie czytałeś.

T-rex
Gość
T-rex

Brakuje wyników Mercedesa C, Audi A4, bmw 3 i Volvo v40 . A to ten sam segment i 508 z tego co kojarzę miało celowac w klientów segmentu premium.

tp
Gość
tp

Tak samo jak „spektakularny spadek sprzedaży zaliczyła Toyota Avensis” – przecież tego modelu już nie produkują…

Tylko francuskie HDI
Gość
Tylko francuskie HDI

Nie jest oferowany w Polsce ale na swiecie jest produkowany i sprzedawany