Nowy Citroen Berlingo Van w ekstremalnym teście

0 327

Przeznaczenie modelu Citroen Berlingo Van możemy wyobrazić sobie głównie jako transport towarów z punktu A do punktu B, ale wygląda na to, że pojazd ma również naturę sportowca. Gwiazdy WRC Esapekka Lappi i Janne Ferm przeprowadziły ekstremalny test dostawczego modelu.

Kiedy Esapekka Lappi odwiedził Wielką Brytanię, wpadł na pomysł, aby Citroen udostępnił do jazd seryjny model C3. To nie miał być oczywiście zwykły test, ale spektakularna jazda w stylu WRC. Pomysł ciekawy, ale brytyjski oddział marki miał nieco inne plany. Zamiast C3 ekstremalnej próbie został poddany Citroen Berlingo Van.

Do testu wybrano model w wersji Worker, który ma prześwit zwiększony o 30 mm, zabezpieczone podwozie, a w jego wyposażeniu znajdziemy m.in. systemy Grip Control, Hill Descent Assist oraz opony Mud & Snow. Esapekka Lappi i Janne Ferm, którzy w trwającym sezonie WRC zdobyli dwa miejsca na podium (Rajd Szwecji i Rajd Finlandii), udowodnili, że Citroen Berlingo Van jest solidnym samochodem, który nie boi się wyzwań.Citroen Berlingo Van

„Byłem zaskoczony, że nowy Citroen Berlingo Van tak świetnie poradził sobie w warunkach rajdowych. Furgonetka była mocna, bardzo wygodna w prowadzeniu i wyjątkowo dobrze radziła sobie na zakrętach. Być może nie zamienię mojego C3 WRC na Berlingo, ale zdecydowanie model byłby użyteczny jako opcja rezerwowa!” – powiedział Esapekka Lappi.

„WRC zawsze służyło jako idealne miejsce do testowania wielu technologii, które są obecne w naszych samochodach osobowych. Była to dla nas doskonała okazja do zaprezentowania naszego bestsellera Berlingo Van w zabawny i bezpieczny sposób i przetestowania go do granic możliwości. Mimo, że model nie dostarcza osiągów, do jakich przyzwyczaili się Lappi i Ferm, to na pewno nie zawiodła ich wygoda, wytrzymałość i właściwości jezdne” – powiedział Matt Weston, menedżer produktu LCV w Citroen UK.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o