Nowy Citroen Berlingo XL – najlepszy w segmencie MPV według Auto Express

0 1 643

Citroen Berlingo XL został wyróżniony przez dziennikarzy brytyjskiego magazynu Auto Express. Model zdobył nagrodę samochodu roku w kategorii MPV. Kolejne miejsca zajęły Citroen Grand C4 Spacetourer oraz Renault Grand Scenic.

Brytyjski magazyn motoryzacyjny Auto Express każdego roku przyznaje nagrody dla najlepszych nowych samochodów na rynku. Pojazdy oceniane są w różnych kategoriach: od modeli miejskich po minivany i pojazdy dostawcze. Najlepszym samochodem w kategorii MPV w najnowszej edycji konkursu okazał się Citroen Berlingo XL. Główną zaletą Berlingo jest przestrzeń wewnątrz pojazdu oraz funkcjonalny charakter. W konkursie kolejne miejsca zajęły dwa inne francuskie modele: Citroen Grand C4 Spacetourer oraz Renault Grand Scenic.

Wnętrze Berlingo jest przestronne dla pasażerów, pomieści też mnóstwo bagażu. Dodatkowe przedmioty można ulokować w licznych schowkach i przestrzeniach do przechowywania, które zagospodarowano na pokładzie. Dzięki temu model jest mocną pozycją na rynku. Nowy Citroen Berlingo został wyposażony w przesuwane drzwi, które ułatwiają wsiadanie i wysiadanie oraz przesuwane i składane siedzenia rzędu środkowego. Dwa ostatnie fotele składają się całkowicie na płasko dzięki czemu do dyspozycji pozostaje 3.500 litrów na bagaże.

Mocniejszy silnik wysokoprężny w gamie zapewnia wprawdzie lepszą dynamikę, ale wybór Auto Express padł na 100-konny 1.5-litrowy silnik Blue HDi, który zapewnia odpowiednie właściwości jezdne, a do tego jest tańszy w zakupie i użytkowaniu.

Źródło: Auto Express

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o