Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Citroen Berlingo z nagrodą MPV Roku 2019

0 27

Nowy Citroen Berlingo zdobył prestiżową nagrodę MPV Roku czasopisma What Car. Samochód oferuje idealne połączenie praktyczności, przestrzeni i komfortu dla całej rodziny a nawet najmniejsza jego wersja ma bagażnik większy niż ogromne przecież Audi Q7 – piszą brytyjscy eksperci w uzasadnieniu oceny.

W rzeczywistości Citroen Berlingo oferuje tak wiele za tak nieduże pieniądze, że trudno będzie znaleźć coś lepszego za te pieniądze. Siedzenia są zamocowane wysoko a przestrzeń nad głową i wielkie okna budzą skojarzenia z wnętrzami loftów. Jest wygodnie i komfortowo. Brytyjczycy rekomendują do Berlingo silnik 1.2 PureTech. Według nich jest wystarczająco mocny, cichy i bardzo oszczędny. A jeśli pięć miejsc to za mało, Citroen przygotował dla klientów dłuższą wersję XL z trzeciem rzędem siedzeń, w której zmieści się bez problemu dwóch dorosłych. Konkurencją jest tu Peugeot Partner, ale Citroen ma lepszą cenę i wyposażenie podstawowe oraz nieco przyjemniejsze wnętrze.

Duża zaletą Berlingo jest komfort jazdy, znacznie wyższy niż oferowany choćby przez takie auta jak Volkswagen Touran. Jazda Berlingo pozwala się zrelaksować i przyjemnie pokonywać kilometry. Wnętrze nie jest może aż tak przyjemne jak w niektórych samochodach ale tyle praktyczności za tak niewiele pieniędzy nie uzyska się nigdzie – kończą eksperci What Car.

Citroenowi gratulujemy tej nagrody i musimy przyznać, że Berlingo rzeczywiście jest świetne. A kilka ich już mieliśmy w redakcji.

źródło: What Car

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o