Nowy Citroen C3 facelift będzie miał premierę w 2020?

0 50

Nowy Citroen C3 w odświeżonej wersji ma pojawić się na rynku w 2020 roku twierdzi dziennik Auto Moto i prezentuje koncepcję faceliftingu. Według naszych informacji Citroen musiał przyspieszyć nieco program odświeżenia swojego popularnego małego samochodu miejskiego, z uwagi na pojawienie się groźnego konkurenta w postaci Renault Clio V. Dlatego możliwe, że nieco odmieniony C3 pojawi się już pod koniec przyszłego roju. 

Na razie nie będzie hybrydy ani napędu elektrycznego w C3

Nowe Renault Clio V oraz Peugeot 208 są budowane na nowych platformach, które dają zupełnie nowe możliwości w zakresie napędu. Clio pojawi się więc wkrótce w hybrydzie, natomiast 208 otrzyma napęd 100% elektryczny. Aktualny model Citroena C3 bazuje na starszej płycie podłogowej, która wyklucza montaż czegokolwiek, poza klasycznymi silnikami spalinowymi. Wersja po faceliftingu tego nie zmieni.

Advanced Citroen Comfort w Citroenie C3

Jednak pewne zmiany są możliwe i Citroen planuje zastosować nowej generacji, dużo bardziej komfortowe zawieszenie oraz nowe fotele w C3. Do tej pory tego typu rozwiązań w segmencie miejskim nie było. Pojawi się też nowa generacja systemu rozrywki.

Citroen C3 i autonomiczna jazda?

Jest duża szansa, że w najwyższych wersjach wyposażenia pojawią się tak lubiane przez kierowców udogodnienia jak automatyczne hamowanie, ruszanie czy utrzymywanie pasa ruchu. Te systemy są coraz lepsze i coraz tańsze, co umożliwia przenoszenie ich na mniejsze platformy.

Kiedy premiera nowego Citroena C3?

Nowy i nieco droższy Citroen C3 może zostać zaprezentowany już pod koniec przyszłego roku lub na początku roku 2020. Według informacji, które uzyskaliśmy z centrali PSA w Paryżu, rozważane jest bowiem przyspieszenie odświeżenia popularnego modelu, by przeciwdziałać odpływowi klientów w stronę Renault Clio V. Nowy Peugeot 208 też nie poprawi sytuacji C3, ale tutaj mamy do czynienia również z walką wewnętrzną. Pewną datą premiery byłyby targi w Paryżu w roku 2020, ale naszym zdaniem to nieco za późno na taką prezentację.

źródło: Auto Moto, własne

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o