Nowy Citroen C5 Aircross kontra Citroen DS. 100 zabytkowych Citroenów w centrum Warszawy – dzisiaj z okazji 100-lecia marki. 

2 237

W samym centrum Warszawy, tuż przy Łazienkach, przy ulicy Myśliwieckiej 1, odbywa się największy piknik z zabytkowymi Citroenami. Wszystko w ramach Nocy Muzeów oraz świętowania 100-lecia marki Citroen. Na trawiastym placu pojawiło się blisko 100 zabytkowych aut. Są tu prawie wszystkie kultowe modele i może to być jedyna okazja dla mieszkańców stolicy by zobaczyć je w jednym miejscu. 

Wśród najciekawszych samochodów można zobaczyć takie modele jak

Citroen AC4

Citroen Tracion Avant

Citroen DS oraz ID w najróżniejszych odmianach

Citroen CX oraz Citroen CX Prestige – całe mnóstwo

Citroen BX (zaledwie dwie sztuki ale są!) 

Citroen GS i Citroen GSA

Citroen XM 

Całe mnóstwo różnych odmian Kaczek (Citroen 2CV)

Pogoda sprawiła organizatorom psikusa i przed rozpoczęciem imprezy odbyło się prawdziwe oberwanie chmury. To już chyba tradycja, że zloty Citroena powiązane są z wodą. Jeśli wybieracie się więc tutaj na imprezę, to zamiast eleganckich bucików polecamy raczej kalosze. Rozmiękła gleba pomieszana z trawą tworzy liczne pułapki ;-) Ale to jest klimat zlotów i piknków.

Przewidziano wiele atrakcji – także dla dzieci. Na miejscu są leżaki, punkty gastronomiczne, namioty i pełen przeglad nowej oferty Citroena – w tym takie modele jak nowy Citroen C5 Aircross i nowy C3 Aircross. 

Więcej zdjęć znajdziecie w galerii pod tym artykułem. Dzisiaj odbędzie się też parada zabytkowych Citroenów czyli przejazd przez miasto. Na razie pogoda sprzyja, jest ciepło a największym powodzeniem cieszą się lody, serwowane na miejscu. 

Uczestnicy postarali się o świetne przebrania, mamy na miejscu żandarmów, zakonnice, piękne stroje z epoki a nawet ręczny karabin maszynowy na wyposażeniu jednego z gangsterskich Citroenów Traction Avant. Warto się wybrać do czego Was gorąco zachęcamy. 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
MariuszRoman Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Byłem tam, widziałem i potwierdzam to co wyżej napisano. Pogoda w trakcie wystawy dopisała bo było słonecznie i wręcz upalnie, jednak trawiasty plac był mocno podmokły, bo rano nad Warszawą przeszła potężna ulewa. Najwięcej to przyjechało chyba DS 21 w różnych wersjach z wielu miejscowości kraju. Były też oczywiście i starsze modele Citroena nawet jeszcze z okresu przedwojennego. Wielkim nieobecnym na tej wystawie był zaś Citroen SM, samochód który w latach 70-tych XX wieku był absolutną awangardą, zarówno stylistycznie jak i technicznie. Aktualną natomiast ofertę samochodów Citroena przedstawił Citroen Avanti z Warszawy. Były wystawione wszystkie obecnie oferowane modele za wyjątkiem… Czytaj więcej »

Mariusz
Gość
Mariusz

Również byłem, i chodź teren faktycznie był podmokły, nikt się nie ” zakopał” :)
Co do modeli, wystawianych przez wspomnianego dealera z Warszawy tj. AVANTI, model C1 był obecny, bo sam w nim siedziałem i oglądałem :)