Nowy Citroen C5 Aircross testowany na ulicach Indii

0 515

Citroen C5 Aircross będzie pierwszym modelem francuskiej marki, który zadebiutuje na rynku indyjskim. Samochód był już kilkukrotnie widziany podczas testów na ulicach tego kraju.

Citroen C5 Aircross w wersji produkcyjnej zadebiutował w roku 2017 podczas salonu samochodowego w Szanghaju. Na pojawienie się modelu w Europie czekaliśmy od tamtego momentu ponad rok a marka spod znaku szewronów zamierza wkrótce wprowadzić swojego SUV-a na kolejny rynek. Zgodnie z zapowiedzią, C5 Aircross będzie pierwszym produktem Citroena przeznaczonym dla Indii.

Seryjny model zadebiutuje w przyszłym roku, ale testowe egzemplarze można już było zobaczyć na drogach tego kraju. Wszystkie SUV-y miały tablice rejestracyjne z numerem HR55 oraz naklejkę „On Test” od Międzynarodowego Centrum Technologii Motoryzacyjnej.

Premiera C5 Aircrossa na rynku indyjskim odbędzie się w trzecim kwartale 2020 roku. Francuski SUV będzie produkowany lokalnie w fabryce w Tiruvallur w pobliżu Chennai. Do oferty Citroena w następnej kolejności dołączy C3 Aircross. Trzecim modelem będzie nowość, której tożsamości producent na razie nie ujawnia. Pojazd trafi nie tylko do Indii, ale także na inne rynki światowe.

Źródło: Rushlane

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o