Nowy Citroen C5 Aircross w teście dziennikarzy magazynu Echo

0 1 556

Nowy Citroën C5 Aircross Flair + został przetestowany przez dziennikarzy angielskiego magazynu Echo. Co napisali o tym ultrakomfortowym SUVie? 

Zobacz: testy samochodów Citroen

„Wejście francuskiego producenta samochodów na kluczowy rodzinny rynek crossoverów miało trochę potrwać, ale było warto czekać. Platforma C5 Aicrossa jest wspólna z Peugeot 3008 i Opla Grandlanda X, ale zaokrąglone kształty nadwozia, gładkie powierzchnie, ochrona nadwozia w postaci Airbump oraz kolorowe wstawki nadają mu ogromną indywidualność. Co najważniejsze, muskularnie wyglądający C5 Aircross dokłada wszelkich starań, aby wygładzić drogę dla kierowcy i pasażerów, dodając do specjalnego komfortowego zawieszenia wyjątkowo wygodne fotele.

A podstawą całego auta jest wyraźny cel, aby uczynić samochód tak praktycznym, wszechstronnym i przyjaznym dla użytkownika, jak to możliwe. Dlatego z tyłu są trzy indywidualnie przesuwane, składane siedzenia oraz ogromna jak na swoją klasę przestrzeń bagażnika.

Citroën twierdzi, że zgłosił około 20 patentów na elementy zawieszenia, które mają na celu poprawę komfortu jazdy. I to się odczuwa! Na normalnych drogach sprężyny i amortyzatory kontrolują razem ruchy pionowe, ale na nierównych powierzchniach działają z dwoma dodatkowymi ogranicznikami hydraulicznymi, które pochłaniają i rozpraszają energię oraz stopniują ruch, aby uniknąć szarpnięć na obu końcach zakresu. W rezultacie powstał cichy, pełen charakteru, łatwy w prowadzeniu samochód, który prześlizguje się nawet po bardzo nierównych powierzchniach.

Zobacz jeszcze: aktualności o Citroenie

Jasne wnętrze z panoramicznym szyberdachem jest równie nowoczesne, z cyfrowymi instrumentami wyświetlanymi na konfigurowalnym ekranie 12,3 cala i ośmiocalowym centralnie zamontowanym ekranem dotykowym obsługującym wszystko, od nawigacji satelitarnej i audio po klimatyzację. Samochód napędzał 180-konny silnik benzynowy, połączony z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów. To połączenie zapewnia i dynamikę i bezpieczną jazdę, swobodne wyprzedzanie i poczucie, że auto działa sprawnie oraz miękko zmienia biegi.” – czytamy w teście.

Skonfiguruj swojego C5 Aircrossa

źródło: Echo UK

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o