Nowy Dokker już wkrótce. Trwają przygotowania do uruchomienia produkcji

5 4 422

Nowa Dacia Dokker przygotowuje się do zmiany wyglądu. Nadchodzący model będzie przypominał wyglądem i wnętrzem Dustera.

Zakład przemysłowy w Melloussa, znajdujący się 20 km od Tangeru, odnowi gamę produkowanych modeli. Aktualnie produkowane są tu pierwsze wersje Lodgy i Dokkear, dwóch flagowych modeli Dacii w Tangerze Dokker, samochód dostawczy, którego produkcję uruchomiono w 2012 r., będzie pierwszym autem z nowym wyglądem i wnętrzem. Zakamuflowany samochód nie daje jeszcze wyraźnego obrazu jak dokładnie będzie wyglądać, ale powinien być wzorowany na Dusterze 2.

Jest możliwe, że nowy model otrzyma też nową nazwę. Oprócz Dokkerów i Lodgy, planowane są nowe modele, które zastąpią obecne wersje Sandero i Logan, również produkowane w Tangerze.

Budowa fabryki w Tangerze rozpoczęła się w 2008 roku. Całkowita inwestycja to 1,1 mld euro. Zakłady otwarto w lutym 2012 roku. Pierwszy wyprodukowany model to była Dacia Lodgy. W 2018 r. zakład wyprodukował blisko 320 tysięcy sztuk samochodów. W 2019 r. planowane jest 340 tysięcy. Producent korzysta z fali ożywienia gospodarczego. Jeden na dziesięć samochodów sprzedawanych przez grupę Renault pochodzi z Tangeru. Zakłady te są drugim najważniejszym miejscem do produkcji modeli pod marką Dacia, po Pitesti w Rumunii.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
KrzysztofMarcin (ten wiecie który)MarekZenekWiktor Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wiktor
Gość
Wiktor

Mam nadzieję że zostawią wersję StepWay i wzbogacą wyposażenie oraz dodadzą elektykę szyb tylnych.

Zenek
Gość
Zenek

Przyznam że mam ochotę na dokker ale w środku to tragedia i do tego plastik śmierdzi. A ten napis stepway to projektował jakiś podrzedny grafik, bardzo słaby, nie na czasie, po prostu szpeci samochód. Ale dokker jakby dorówna skodzie jakością i cenę utrzymał niska to byłby hit, w wersji paka jak i rodzinny.

Marek
Gość
Marek

Dokker do pracy jest ok. Na dłuższe wyjazdy lub prywatnie to idiotyzm. Chciałem kupić dwa lata temu ale po przejażdzce okazał się nieporozumieniem. Dołożyłem kilka tysięcy i kupiłem doblo. W porównaniu do Dacii to niebo i ziemia chociaż Fiat pozostawia wiele do życzenia.

Marcin (ten wiecie który)
Gość
Marcin (ten wiecie który)

Zenek ten śmierdzący plastik to może być śmierdząca dodatkowa plastikowa wykładzina w bagażniku.

Krzysztof
Gość
Krzysztof

Jeżdżę kilkoma markami aut m.in. DACIA, toyota, Opel najstarsze auto jest z roku 2017… Jaki wniosek plastiki są wszędzie i podobnie trzeszczą.. Jakość nowych aut pozostawia wiele do życzenia szczególnie w klasie aut kompaktowych… Typu Astra Auris dacia to akurat lodgy. Chętnie wrócę po nową dacie mniej będę się denerwować kiedy będę widział słabszą jakość wykonania bo zapłacę za to odpowiednio mniej… Prawda jest taka że dobra jakość aut pozostaje obecnie w klasie premium za którą zawsze trzeba zapłacić pow. 100 tys. PLN