Nowy elektryczny Peugeot e-208 GTi Sport Engineered nadjeżdża. Jest szybki, wściekły i cichy

3 661

Nowy Peugeot e-208 nadjeżdża w sportowym wydaniu GTi, przygotowanym przez specjalistów z Peugeot Sport. Ma być ekstremalnie szybki i ekstremalnie cichy, bo pod maską nie znajdziemy już silnika spalinowego. Znak czasów?

Sportowcy zmieniają się na naszych oczach w ekologów i wybierają rozwiązania, które zapewniają niesamowite wrażenia z jazdy, ale pozbawione są dźwięku. Tak zwana prawdziwa motoryzacja odchodzi bowiem do lamusa. Zamiast ryku silnika będziemy mieli pisk elektrycznych układów ładowania a w głośnikach symulację tego, co kiedyś było V6.  Dlaczego Peugeot rezygnuje więc ze spalinowej wersji 208? Wymuszają to nowe przepisy unijne.

Śladem 400 koni Peugeot 508 SE

35 lat temu na rynku zadebiutował Peugeot 205 GTi. Szybkie i wściekłe auto błyskawicznie zdobyło serca miłośników szybkiej jazdy. Dzisiaj ten czas się na naszych oczach kończy. Peugeot idzie śladem 400-konnego Peugeot 508 Sport Engineered i chce zaproponować coś unikalnego. To prawdziwa elektryczna rewolucja.

Napęd 4×4 i 200 KM

Nowy Peugeot e-208 ma mieć około 200 KM. Być może pojawi się też napęd 4×4, ale wszystko zależy od tego, jak auto zostanie zaprojektowane przez inżynierów. Kluczowa jest tu maksymalna waga oraz rozłożenie masy. Rozpędzać się do setki będzie w poniżej 7 sekund a maksymalny zasięg powinien zbliżać się do 300 kilometrów. Warto jednak pamiętać, że używając wszystkich sportowych opcji będzie to znacznie, znacznie mniej.

Szalona prędkość, szalona cena

Cena takiego sportowego cacka będzie raczej słona, przede wszystkim ze względu na akumulatory. Możemy spodziewać się kwoty około 150 tysięcy złotych – lub nawet więcej.

Nowy Peugeot e-208 GTi ma trafić do sprzedaży w przyszłym roku.

 

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
2 Autorzy komentarzy
texas910gusAdrian Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian
Gość
Adrian

Sportowy hot 200km i poniżej 7s/100? No proszę mnie nie rozmieszać z ktorej strony on jest sportowy lub hot? Jak na elektryka poniżej 7s to nie sport, to szybszy przemieszczacz się z punktu A do punktu B. Poniżej 5s to jest sport. Czasy sie zmienił ale podejście nie. Kiedyś mialem Astrę GSI 2.0 115KM też była hot… i przynajmniej była czerwona, a jak wiadomo czerwone szybsze

texas910gus
Gość
texas910gus

300 kilometrów trasy i co dalej? żenada. No ale skoro w zamian benzyny prąd w gniazdku zapewnia magiczna wróżka to warto.

texas910gus
Gość
texas910gus

a akumulatory litowo-jonowe zsyła na świat dziadek mróz. Tego się trzymajmy.