Nowy elektryczny Peugeot, Renault lub Opel za 87 tysięcy złotych?

4 2 377

Nowy elektryczny samochód za niecałe dziewięćdziesiąt tysięcy? Jeśli zapowiedzi rządowe zostaną zrealizowane, to wkrótce w Polsce będzie obowiązywał system dopłat do aut elektrycznych. Dopłata wyniesie 37,5 tysiąca złotych.

Francuscy producenci najprawdopodobniej dostosują ceny swoich najtańszych aut elektrycznych do górnego limitu ceny, który wynos 125 tysięcy złotych. Jeśli tak będzie, elektryczny miejski samochód będzie kosztował około 87,5 tysiąca. Nadal dużo jak za klasę B, ale to znacząca zachęta.
Póki co to jednak jedynie zapowiedzi. Czy zostaną zrealizowane? To już kolejne rządowe podejście do dopłat, poprzednie było nieudane. Projekt budzi też wątpliwości natury prawnej, ministerstwo założyło bowiem, że dopłata może zostać udzielona osobie, która dopełni odpowiednich formalności związanej z zabezpieczeniem kwoty dopłaty w postaci weksla lub gwarancji bankowych a jednocześnie wyklucza dużą ilość osób ze względu na prowadzenie działalności gospodarczej.

Samochody elektryczne, które potencjalnie objęte byłyby dopłatą:

  • Opel Corsa-e
  • Peugeot e-208
  • Renault Zoe (Zoe 2)

 

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
IrnetSlawoMichał Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Michał
Gość
Michał

A może tak 30% dopłaty do Porsche / Lexusa itp ? W końcu jak robić transfery z kieszeni wszystkich do kieszeni tych najbogatszych, to na całego. Prąd dla firm już podrożał o 30% i podobnie podrożeje dla odbiorców indywidualnych. Już by podrożał gdyby nie wybory w tym roku. Proszę zobaczyć stawki za ładowanie w sieci Greenway – jest 2 lub 3 krotnie drożej niż w taryfie domowej i przy tych cenach koszty karmienia elektryka są zbliżone do spalinowego. I jeszcze jedno. Sieć energetyczna nie tylko w Polsce ale i w krajach zachodniej Europy nie wytrzyma nawet 10% samochodów elektrycznych w… Czytaj więcej »

Slawo
Gość
Slawo

Na dopłatę łapie się na dziś tylko Corsa-e – patrz cena w limicie.

Irnet
Gość
Irnet

Ktoś kupuje za cenę katalogową samochody ?

Slawo
Gość
Slawo

Tak, np. klienci Peugeota mogą liczyć jedynie na 3% rabatu. Jak wiesz cena katalogowa to tylko wabik, spokojnie +10k za lakier, alarm, kola trzeba zawsze dołożyć. Goły Zoe to 133900, e-208 spokojnie 139900 wystartuje, ostatnio się cenią absurdalnie. Taka ustawa propagandowa i tak w Polsce 95% elektryków kupują firmy.