Nowy Nissan Juke – większy, lżejszy i wciąż ma charakter

0 1 096

Nowy Nissan Juke zrzucił osłony kamuflażu i japońska marka zaprezentowała model w pełnej krasie na licznych zdjęciach. Pojazd, który bazuje na tej samej platformie co Renault Captur i Clio jest większy, zrzucił nieco kg, ale wciąż ma oryginalny design.

Nissan Juke przeszedł ewolucję, ale nie zmienił oryginalnego charakteru i zachował swój znak rozpoznawczy w postaci okrągłych świateł. Model ma mocno rzeźbioną sylwetkę, otrzymał grill w kształcie litery V, który został pożyczony od modelu Qashqai, a także nowe wyraziste reflektory przednie. Z tyłu zamiast „bumerangów” możemy dostrzec stonowane poziome światła.

Juke II generacji bazuje na platformie CMF-B, którą dzieli z nowym Renault Captur oraz Clio. Crossover Nissana zwiększył swoje wymiary i mierzy 4210 mm długości, 1595 mm wysokości i 1800 mm szerokości. Mimo większych wymiarów pojazd charakteryzuje się niższą o 23 kg masą własną.

Nowe gabaryty pozwoliły zagospodarować więcej przestrzeni wewnątrz pojazdu. Według Nissana pasażerowie siedzący z tyłu mają o 5,8 cm więcej miejsca na nogi i dodatkowe 11 mm nad głową. Pojemność bagażnika wzrosła do 422 litrów, czyli o 20% w porównaniu z pierwszą generacją.

Wnętrze zmieniło się jednak nie tylko pod względem przestrzeni, mamy tu do czynienia z kompletną metamorfozą. Nissan przeprojektował kierownicę, zestaw wskaźników oraz deskę rozdzielczą, a w jej centralnej części umieścił nowy 8-calowy ekran systemu multimedialnego, który jest kompatybilny z systemami Apple CarPlay i Android Auto.

Nissan wyposażył nowego Juke’a w nowoczesne systemy wspomagające prowadzenie w tym system półautonomicznej jazdy ProPilot. Na pokładzie znajdziemy także awaryjne hamowanie z wykrywaniem pieszych i rowerzystów, rozpoznawanie znaków drogowych, zapobieganie niezamierzonemu przekroczeniu linii i monitorowanie martwego pola.

Nowy Nissan Juke został wyposażony w 3-cylindrowy silnik benzynowy DIG-T o pojemności 1 litra. Jednostka generuje 115 KM i współpracuje z 6-biegową manualną przekładnią lub 7-biegowym automatem z manetkami do zmiany biegów. Juke może poruszać się w trybach Eco, Standard i Sport.

Model będzie produkowany w fabryce w Sunderland w Wielkiej Brytanii. Nowy crossover jest już dostępny na zamówienie w specjalnej wersji Premiere Edition a jego cena wynosi 27.990 euro.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o