Nowy Nissan Qashqai w 2020 roku. Producent odnawia gamę SUV-ów

7 23 800

W ciągu najbliższych 18 miesięcy Nissan planuje zastąpić ofertę SUV-ów i crossoverów nowymi modelami. Już w przyszłym roku zadebiutuje nowy Qashqai.

Nissan ma w planach odnowienie gamy SUV-ów i crossoverów na rynku europejskim. Po tegorocznym debiucie II generacji Juke’a, który powstał na tej samej platformie co Renault Captur, japońska marka zamierza zaprezentować kolejne nowości o podwyższonym zawieszeniu. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy zadebiutuje nowy model X-Trail. W późniejszym czasie do gamy dołączy nowy Nissan Qashqai oraz elektryczny crossover.

Nowy kompaktowy SUV powstanie na platformie CMF aliansu Renault Nissan Mitsubishi a jego debiut jest planowany na wrzesień 2020 roku. Qashqai będzie oferowany w dwóch wersjach hybrydowych. W salonach sprzedaży pojawi się w wariancie e-Power oraz jako hybryda typu plug-in, którą można ładować z gniazdka domowego. Technologia pochodzi od pojazdów Mitsubishi i została wykorzystana w modelu Outlander. Ze względu na wykorzystanie napędów hybrydowych Qashqai najprawdopodobniej porzuci silniki Diesla.

Nissan Qashqai i X-Trail nie będą jedynymi modelami, które odnowią ofertę japońskiego producenta. W planach jest również elektryczny model, którego wersja koncepcyjna o nazwie Ariya zadebiutowała podczas targów w Tokyo w październiku tego roku. Premiera seryjnego modelu, który ma podążać w kierunku segmentu premium jest planowana na końcówkę roku 2020 lub początek 2021. Pojazd powstanie na wspólnej platformie z nowym modelem Renault.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
5 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
7 Autorzy komentarzy
pkAloOloTomaszMagik Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomasz
Gość
Tomasz

Przydałoby się również odnowić polską nazwę, Kaszka nie pasuje do suwa, tylko cysterny z mlekiem/kaszką.

Olo
Gość
Olo

Świetne bezawaryjne auta.

Alo
Gość
Alo

Zgadzam się Olo

pk
Gość
pk

Potwierdzam i nowy X-Trail pewnie będzie moim 3 Nissanem.