Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Opel Astra w 2021 roku. Model będzie produkowany w Rüsselsheim

0 705

Nowy Opel Astra trafi do produkcji w 2021 roku. Montażem samochodu zajmie się zakład w Rüsselsheim w Niemczech.

Obecnie za produkcję Opla Astry jest odpowiedzialny zakład w Gliwicach oraz fabryka w Ellesmere Port w Wielkiej Brytanii. Już wcześniej pojawiły się informacje na temat zmiany miejsca montażu modelu i koncern PSA właśnie rozwiał wszelkie wątpliwości. Zgodnie z obietnicą zawartą w planie PACE!, nowy Opel Astra będzie montowany w niemieckiej fabryce w Rüsselsheim. Grupa PSA chce w ten sposób zabezpieczyć przyszłość zakładu. W Gliwicach będą powstawały samochody dostawcze koncernu.

Opel Astra jest jednym z najpopularniejszych modeli marki. Kolejna generacja powstanie na platformie EMP2 Grupy PSA, która posłużyła m.in. do produkcji Peugeot 3008, czy Grandland X. Nowy samochód trafi na linie montażowe w roku 2021. Astra podobnie jak inne modele koncernu trafi na rynek nie tylko w wersji spalinowej, ale także hybrydowej. Flagowy model Insignia wciąż będzie produkowany w Rüsselsheim.

„To ważny krok dla naszej fabryki w Rüsselsheim. Ta inwestycja umożliwi pracę na dwie zmiany i zapewni trwałość przyszłości zakładu w Rüsselsheim” – powiedział Michael Lohscheller, dyrektor generalny Opla.

Zwiększenie konkurencyjności, wydajności i jakości produkcji jest częścią DNA Grupy PSA, a zakład w Rüsselsheim poczynił duże postępy we wszystkich tych obszarach” – powiedział Yann Vincent, wiceprezes wykonawczy Grupy PSA ds. produkcji i łańcucha dostaw. „Liczę, że zakład w Rüsselsheim wniesie swój wkład w produkcję następnej generacji Astry”.

Opel Astra został wprowadzony na rynek w 1991 roku jako następca Opla Kadetta. W 2016 roku kompakt zdobył tytuł „Samochodu Roku”. Astra była już produkowana w Rüsselsheim w latach 2009-2015.

Źródło: Grupa PSA

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o