Nowy Opel Corsa: ruszyła produkcja modelu w Saragossie

0 292

W hiszpańskiej fabryce Grupy PSA w Saragossie ruszyła produkcja szóstej generacji Opla Corsy. Inauguracja odbyła się podczas wizyty Króla Hiszpanii, Filipa VI, który miał okazję zasiąść za kierownicą nowego modelu.

Szósta generacja miejskiego Opla Corsy jest bardziej nowoczesna, atrakcyjna i odznacza się większą aerodynamiką od swoich poprzedników. Jest ona także znacząco lżejsza od dotychczasowego modelu. Zmniejszona masa współgra ze sportowym ogólnym wrażeniem — najlżejszy Opel Corsa waży poniżej 1000 kilogramów. W ofercie znalazły się nowe silniki charakteryzujące się mniejszym zużyciem paliwa i niższą emisją CO2 w porównaniu z jednostkami montowanymi w Corsie poprzedniej generacji.

Po spotkaniu z pracownikami i przedstawicielami Komitetu Spółki, Jego Wysokość Król Filip VI jako pierwszy miał okazję zasiąść za kierownicą nowego Opla Corsy a następnie odkrył tablicę pamiątkową i zapisał się w księdze honorowej zakładu.Opel Corsa

„Corsa jest nie tylko jednym z najbardziej udanych modeli w najnowszej historii — o czym świadczy około 14 milionów egzemplarzy sprzedanych w ciągu ostatnich 37 lat — ale także jednym z kamieni milowych naszej ofensywy elektryfikacyjnej. Już na początku 2020 roku w Saragossie uruchomimy również produkcję elektrycznej Corsy‑e. Będzie to pierwszy w pełni elektryczny Opel produkowany w Europie. W ten sposób wyraźnie sygnalizujemy, że wraz z nową Corsą wprowadzamy do fabryki w Saragossie przyszłość, oraz że Opel stawia na elektryczność” — powiedział dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller.

Corsa‑e z silnikiem o mocy 100 kW (136 KM) i elektrycznym zasięgiem 330 kilometrów (WLTP)[1] sprawia, że elektryczna motoryzacja staje się dostępna dla każdego. Wraz z Grandlandem X Hybrid4 Corsa‑e inauguruje erę elektryczną w firmie Opel. Do 2024 roku każdy model marki ze znakiem błyskawicy w logo będzie dostępny w wersji elektrycznej.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o