Nowy Opel Corsa zdobył 4 gwiazdki w teście Euro NCAP

0 2 352

W ubiegłym miesiącu poznaliśmy wynik testów zderzeniowych nowego Peugeot 208. Nie dziwi więc fakt, że Opel Corsa, który powstał na tej samej platformie co model spod znaku lwa również otrzymał od Euro NCAP ocenę czterech gwiazdek.

Bezpieczeństwo, jakie zapewnia nam samochód w przypadku kolizji odgrywa coraz większe znaczenie w kryteriach zakupowych. Nowy Opel Corsa wypada w tej kategorii dobrze, ale nie na piątkę. Model zdobył cztery gwiazdki podobnie jak poprzednia generacja w roku 2014. Warto jednak zaznaczyć, że od tamtej pory testy Euro NCAP stały się bardziej rygorystyczne. Peugeot 208, który dzieli platformę z Corsą również został oceniony na czwórkę.

Podobnie jak francuski bliźniak, nowy Opel Corsa stracił najwięcej punktów przy ocenie układów asystujących prowadzenie samochodu. Model został wyposażony w system przypominający o zapięciu pasów oraz system utrzymania pasa ruchu, który delikatnie koryguje tor jazdy, ale nie interweniuje w bardziej krytycznych sytuacjach. Corsa posiada systemy wykrywania ograniczeń prędkości oraz automatycznego hamowania przy niskich prędkościach. W wyższych wersjach pojazdu znajdziemy bardziej zaawansowany system rozpoznawania pieszych i rowerzystów, który pomógłby zdobyć modelowi piątą gwiazdkę. Corsa straciła punkty także przy ocenie bezpieczeństwa pieszych oraz pasażerów siedzących na tylnych siedzeniach ze względu na brak zagłówka środkowego siedzenia.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o