Chat with us, powered by LiveChat

Nowy Opel Zafira Life – cena modelu na polskim rynku

0 993

Nowy Opel Zafira Life trafił na polski rynek. Klienci mogą już składać zamówienia na ten przestronny model. Ceny rozpoczynają się od 134.750 zł.

Nowy Opel Zafira Life jest dostępny w trzech wersjach o różnych długościach nadwozia: Compact — 4,60 metra, Long — 4,95 metra oraz Extra Long — 5,30 metra. Na polskim rynku oferowane są cztery wersje wyposażenia – Business i Business VIP, które skierowane przede wszystkim do klienta biznesowego oraz Family i Family Elite, dla tych, którzy szukają dużego samochodu rodzinnego. Bazowa wersja samochodu jest dostępna w cenie 134.750  zł.

Opel Zafira Life Business. Standardowy wariant oferuje miejsce dla 5 osób, opcjonalnie można również zwiększyć ilość miejsc siedzących do 9. Dostęp do przestrzeni bagażowej ułatwiają tylne przeszklone drzwi dwuskrzydłowe, otwierane pod kątem 180 stopni. Pasażerowie mają do dyspozycji klimatyzację manualną oraz pochłaniające ciepło przyciemniane szyby Solar Protect. Wyposażenie obejmuje również światła LED do jazdy dziennej, przednie światła przeciwmgielne oraz czujniki deszczu i automatyczne wycieraczki.

W wersji Zafira Life Business VIP standardowo dostępny jest wariant 6-osobowy z indywidualnymi fotelami dla każdego pasażera. Pojazd posiada klimatyzację, a temperaturę w tylnej części pojazdu pomagają utrzymać przyciemniane szyby Solar Protect pochłaniające ciepło. Wszystkie trzy rzędy foteli mają dostęp do gniazdka elektrycznego 12 V, do którego można podłączyć laptopy i inne urządzenia elektroniczne. Samochód wyposażony jest również w elektrycznie sterowane drzwi przesuwne, które można zdalnie otwierać za pomocą ruchu stopy.

Zafira Life Family, jest standardowo oferowany w wersji 5 osobowej. Opcjonalnie Zafira Life Family może zostać skonfigurować tak, aby zapewniała miejsce dla ośmiu osób, niezależnie od długości pojazdu. W tym wariancie fotele drugiego i trzeciego rzędu można przesuwać na aluminiowych szynach, co pozwala na różne możliwości aranżacji wnętrza. W gorące dni przyjemną temperaturę zapewnia dwustrefowa klimatyzacja. Kontrolę nad siedzącymi w tylnych rzędach dziećmi ułatwia dodatkowe małe lusterko, umieszczone przy lusterku wstecznym.

W wersji Zafira Life Family Elite samochód otrzymał podgrzewane przednie fotele z funkcją masażu oraz elektrycznym sterowaniem. Opcjonalnie oferowane są indywidualne fotele w drugim rzędzie z możliwością ustawienia tyłem do kierunku jazdy oraz składany, przesuwny stolik mocowany do szyn pomiędzy drugim i trzecim rzędem foteli. Opel Zafira Life Family Elite wyposażony jest ponadto w wyświetlacz Head up oraz dach panoramiczny.

Opel Zafira Life

Pod maską pojazdu znajdziemy wysokoprężne silniki o pojemności 1.5 oraz 2 litrów o mocy od 102 do 177 KM. Jednostka 1.5, która generuje 88 kW/120 KM mocy oraz 300 Nm momentu obrotowego potrzebuje średnio 7,2–6,0 l/100 km według cyklu WLTP. 102-konna jednostka charakteryzuje się zużyciem na poziomie 5,1–4,9 l/100 km. 2-litrowy motor jest dostępny w dwóch wersjach i kombinacjach: o mocy 110 kW/150 KM z 6-biegową manualną skrzynią biegów (8,0–6,8 l/100 km w cyklu mieszanym) oraz o mocy 130 kW/177 KM połączony z 8-biegową przekładnią automatyczną. Zużycie paliwa w tej wersji wynosi: 8,1–7,0 l/100 km. Oba silniki generują momenty obrotowe odpowiednio 370 i 400 Nm przy 2.000 obr./min. Zafira Life przyspiesza od zera do 100 km/h w 10,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 185 km/h.

Oprócz wersji z silnikami wysokoprężnymi Euro 6d-TEMP nowy Opel Zafira Life od początku 2021 roku będzie także oferowany jako pojazd całkowicie elektryczny. W ten sposób Opel kontynuuje realizację strategii PACE!, dążąc do elektryfikacji marki.

W standardzie samochód wyposażony w poduszki czołowe i boczne dla kierowcy i pasażera oraz tempomat. Opcjonalnie można zamówić poduszki kurtynowe dla 2 i 3 rzędu oraz pakiety Asystent kierowcy, zawierający system wykrywania zmęczenia kierowcy, system rozpoznawania znaków drogowych, czy system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu, a także pakiet Bezpieczeństwo, który zawiera system ostrzegania przed potencjalną kolizją, układ awaryjnego hamowania oraz tempomat adaptacyjny. Do każdego wariantu można również zamówić opcjonalny system kontroli trakcji IntelliGrip, ułatwiający poruszanie się na różnych nawierzchniach oraz panoramiczną kamerą 180 stopni, która ułatwia parkowanie samochodu.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o