Nowy Peugeot 208 GTi z silnikiem 1.6 o mocy 225 KM?

4 37

Jaki będzie nowy Peugeot 208 GTi? Według informacji, które pojawiły się w sieci pojazd będzie mocniejszy, a pod maskę trafi jednostka 1.6 PureTech o mocy 225, czyli ta sama, która napędza model 508 GT.

Podczas salonu samochodowego w Genewie, Peugeot prezentował ważną dla segmentu B premierę: nową 208-kę. Model pojawił się na stoisku marki zarówno w wersji spalinowej, jaki elektrycznej. Od momentu wprowadzenia na rynek, będzie można zamówić pojazd w obu wariantach. Pojawienie się nowego Peugeot 208 budzi jednak pytanie, co z wersją GTi?

Obecny Peugeot 208 GTi jest napędzany jednostką benzynową o pojemności 1,6-litra, która generuje 208 KM mocy. Wszystko wskazuje jednak na to, że kolejna generacja modelu będzie mocniejsza. Dowodzą tego informacje pochodzące z witryny Grupy PSA poświęconej profesjonalistom z branży motoryzacyjnej, która umożliwia dostęp do katalogu części. Na stronie pojawił się tajemniczy silnik dla nowego 208: „EP6 FADTX”, który spełnia normę emisji spalin Euro 6d. Nazwa odnosi się do 1.6-litrowej jednostki PureTech o mocy 225 KM. Informacja jest sprzeczna z poprzednimi pogłoskami mówiącymi o elektrycznej lub hybrydowej wersji 208 GTi. Na razie producent spod znaku lwa nie potwierdza, ani nie zaprzecza.

Większa moc pozwoli skrócić przyspieszenie do setki, które w obecnym modelu trwa 6,7 sekundy. Francuski producent najprawdopodobniej będzie oferował 208 GTi w wersji zarówno z manualną skrzynią biegów, jak i 8-biegowym automatem.

Nowy Peugeot 208 trafi do salonów sprzedaży jesienią tego roku, a ceny zostaną ujawnione w czerwcu. Wersja GTi zostanie ujawniona najprawdopodobniej na początku roku 2020.

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecmy

Może ci się spodobać również
avatar
3 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
JurgenMisiekZenonRafal Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rafal
Gość
Rafal

1.6 218KM… To 218 to chyba bedzie jego maksymalny przebieg do pierwszego remontu…

Zenon
Gość
Zenon

A pasek rozrządu będzie się rozpuszczał w oleju.?

Misiek
Gość
Misiek

To zależy jaki olej masz w głowie

Jurgen
Gość
Jurgen

Kiedyś czytałem gdzieś w sieci wywiad z inżynierem z PS. Padło tam pytanie, dlaczego w 308 gti nie zdecydowali się na automatyczną skrzynię biegów – ponoć przeszkodą był mechanizm różnicowy torsena (do tego doszło oczywiście jeszcze tłumaczenie, że auto specjalnie stworzone pod radość z jazdy, a automat daje mniejszy „feeling” niż manual itd itd). Podejrzewam, że 208 gti będzie zrobiony bezkompromisowo, czyli szpera też się tam znajdzie, a wówczas pytanie… czy pogodzą to z automatem?