Nowy Peugeot 208 kontra Renault Clio 2019. W Genewie zapowiada się wojna tych dwóch aut

8 18

Nowy Peugeot 208 kontra nowe Renault Clio. To może być najgorętsza walka 2019 roku. Dwa małe miejskie samochody, pełne nowych rozwiązań, chcą zawalczyć o europejski rynek i zdobyć na nim pozycję lidera. Wiele osób kibicuje marce marce z lwem, bo nowy Peugeot 208 ma mieć wiele zapożyczeń z dużo większego 508. Ale są i tacy, którzy wieszczą zwycięstwo Clio, kolejnej ewolucji IV generacji tego modelu. 

Samochody zostaną zaprezentowane 5. marca na targach w Genewie i będą walczyć o prymat w swoim segmencie. Duża część produkcji jest sprzedawana do flot. Nowy Peugeot 208 będzie zbudowany na platformie CMP, umożliwiającej konstruowanie samochodów klasycznych oraz elektrycznych. Z kolei nowe Renault Clio będzie miało dostępną wersję hybrydową. Oba te auta z napędem elektrycznym trafią na rynek w 2020 roku.

We Francji rozegra się jeszcze bitwa o prymat na rynku. Renault jest tam jeszcze liderem, ale Peugeot niebezpiecznie zbliża się do granicy udziałów. Jeśli nowy Peugeot 208 będzie tak dobry, jak to zapowiada producent, może być ciekawa sytuacja.

 

Galeria

Wpis nie ma dodatkowych zdjęć.
Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
2 Wątki komentarzy
6 Odpowiedzi na wątki
1 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
5 Autorzy komentarzy
Polakagapang123MaxKrzysztofMarcin Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Gość
Marcin

A ja myślę, że oba auta pobije skoda scala które będzie prawdziwą gwiazdą tych targów.

Krzysztof
Editor

Skoda gwiazdą? Te promyki z kurzego grzebienia, to za mało ;-) Skoda może być dla niektórych ludzi samochodem rozsądnym, ale na miano gwiazdy, to trzeba sobie móc czymś zasłużyć. A Skoda nie ma tu nic ciekawego.

agapang123
Gość
agapang123

Wg. ciebie Skoda to gówno? Ten twój badziewny208 nie umywa się nawet do Clio czy Fabii, nie wspominając o wyglądzie rodem sprzed 15 lat. Poza tym Peugeotowi 208 jeszcze bardzo, bardzo, ale to bardzo daleko do pobicia ,,granicy” Clio. Macie coś z głową że piszecie takie bzdury? O nowej Dacii Duster 2018 naczytałem się bardzo dużo ,,prawdziwych informacji” o silnikach i wnętrzu hah.

Krzysztof
Editor

Po pierwsze – nie piliśmy brudzia, proszę Pana, więc nie życzę sobie takiego zwracania się do mnie. I mam gdzieś netykietę. Tutaj są takie zasady i koniec.
Po drugie – nigdzie nie napisałem, że Skoda, to gówno, ale żeby napisać, iż „badziewny208 nie umywa się nawet do Clio czy Fabii, nie wspominając o wyglądzie rodem sprzed 15 lat”, to trzeba mieć duże problemy ze wzrokiem. Niezależnie od kwestii gustu.

Marcin
Gość
Marcin

Nie róbmy znów, ze skody takiego cudu. To że leje na naszym rynku równo te wszystkie francuskie cuda nie oznacza, że nie ma wad. Ma toporne wnętrze, w niektórych modelach paskudne plastiki. Skoda jest wygodna, sprawna w jeździe i stosunkowo bezawaryjna. Ma też szerokie możliwości konfiguracji. 208 i clio są ładne zewnątrz, estetyczne wewnątrz, 208 ma dobre silniki, clio ma plastikowe wnętrze wygodne do sprzątania odkurzaczem ;-) byle szczotką z miękkim włosiem bo się porysuje… Clio ma słabe silniki i dramatyczną( skreślić dramatyczną poprawić na katastrofalnie złą) skrzynię biegów. A fabia ma dobrą skrzynię :-P. I lepiej znosi polski klimat… Czytaj więcej »

Polak
Gość
Polak

Fabia jest praktycznie niemiecka .folxdojcze zawsze będą chwalić niemca

Polak
Gość
Polak

Oczywiście z listy samochodów o której piszecie to niestety ale skoda to największy i najbrzydszy niewypał.

Max
Gość
Max

Skoda, gwiazda w Polsce i tyle……