Nowy Peugeot 208 nagrodzony przez niemiecką prasę motoryzacyjną

0 961

Nowy Peugeot 208 może się podobać, o czym doskonale w naszej redakcji wiemy, co więcej model zbiera za swój wygląd liczne nagrody. Do listy wyróżnień możemy dopisać statuetkę Auto Trophy przyznawaną przez niemiecki magazyn motoryzacyjny Auto Zeitung.

Redakcja gazety Auto Zeitung uhonorowała nowego Peugeot 208 nagrodą Auto Trophy w kategorii „najlepszy design nowego modelu”. Mały hatchback przypadł jury do gustu przede wszystkim sportowym wyglądem nadwozia nawiązującym do większego Peugeot 508, który nagrodę Auto Trophy zdobył w roku ubiegłym. Wygląd pojazdu jest sportowy a wręcz drapieżny dzięki ukośnym reflektorom do jazdy dziennej, które kojarzą się z kłami oraz tylnym światłom w postaci trzech pazurów.

W nowym Peugeot 208 na uwagę zasługuje wnętrze z i-Cockpitem, który składa się z niewielkiej, zgrabnej kierownicy, ekranu dotykowego na desce rozdzielczej, przycisków w formie klawiszy do obsługi multimediów oraz cyfrowych zegarów. W wersji Allure oferowany jest także zestaw wskaźników z efektem 3D.

Peugeot oferuje trzy rodzaje napędu dla Peugeot 208. Klienci mają możliwość zamówienia wersji benzynowej, diesla oraz elektrycznej. Ostatni wariant dysponuje mocą 136 KM i dzięki obecności akumulatora o pojemności 50 kWh, oferuje maksymalny zasięg do 340 km zgodnie z cyklem WLTP.

Dzięki nowemu Peugeot 208 wyznaczyliśmy nowe standardy w segmencie małych samochodów – zarówno pod względem wizualnym, jak i technicznym. Cieszymy się, że doceniliście naszą odwagę, by wkraczać na nowy poziom. Dlatego w imieniu Peugeot bardzo chciałbym podziękować Auto Zeitung za tę nagrodę specjalną” – powiedział Steffen Raschig, Dyrektor zarządzający Peugeot Niemcy.

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
  Subskrybuj  
Powiadom o