Nowy Peugeot 208 od dziś u wszystkich dealerów we Francji

5 3 131

Nowy Peugeot 208 od dnia dzisiejszego będzie dostępny u wszystkich dealerów we Francji. To bardzo ważna premiera dla marki Peugeot, nic więc dziwnego, że producent przygotował naprawdę potężną ofensywę związaną z wprowadzeniem na rynek tego modelu.

Co więcej – auto znajdzie się u wszystkich dealerów nad Sekwaną zarówno w wersjach z silnikami spalinowymi, jak i z napędem elektrycznym! Z tej okazji w telewizji, prasie codziennej i periodykach, w kinach, na plakatach i oczywiście w Internecie pojawiło się już mnóstwo reklam. Co więcej – już w piątek, 4. października, pod paryskim niebem zorganizowano sporą imprezę, na która można było zdobyć zaproszenia, podczas której prezentowano nie tylko Nową 208-kę, ale i można było obejrzeć i posłuchać zespołu Breakbot.

Po ponad 22 milionach sprzedanych dotychczas aut serii 2xx na rynek trafia nowa generacja Peugeota 208. To bardzo ciekawa konstrukcja, nie tylko stylistycznie, ale też technicznie. Debiutuje na coraz bardziej wymagającym rynku. I to wymagającym nie tylko z powodu oczekiwań klientów, ale też z uwagi na wymogi ekologiczne. Nic dziwnego, że wraz z wersjami napędzanymi silnikami termicznymi u wszystkich dealerów we Francji można od dziś oglądać także wersje napędzane prądem. Swoją drogą aż się nie chce wierzyć, że tak atletycznie i po prostu świetnie wyglądający samochód może mieć pod maską silnik elektryczny!

Aby klienci mogli się zapoznać z taką odmianą Nowej 208-ki Peugeot od listopada uruchomi w przeszło stu miastach Francji centra testowe w ramach Peugeot Electric Tour. Pozwoli to odkryć zalety nowego w gamie tego modelu napędu, który jest oferowany od samego początku równolegle z silnikami spalinowymi. W proekologicznie nastawionej Francji na pewno Peugeot e-208 będzie się cieszył sporym zainteresowaniem. W Polsce jego cena została skalkulowana na takim poziomie, że samochód będzie objęty dopłatami rządowymi. O ile to nie kiełbasa wyborcza, rzecz jasna…

W moim odczuciu Nowy Peugeot 208, to bardzo interesujący samochód. Teraz wystarczy poczekać, aż auto znajdzie się także u wszystkich dealerów w Polsce, by móc się o tym przekonać osobiście. Do czego Was serdecznie zachęcam!

 

 

Krzysztof Gregorczyk; zdjęcia: Peugeot

Galeria

Jeśli na powyższej liście nie ma Twojego wydarzenia zajrzyj tutaj

polecamy

Może ci się spodobać również
avatar
1 Wątki komentarzy
4 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Komentarz z największą ilością reakcji
Najciekawszy wątek komentarza
3 Autorzy komentarzy
Krzysztof GregorczykWolfsonKrzysztof Autorzy ostatnich komentarzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Krzysztof
Gość
Krzysztof

A mniej więcej kiedy u nas? Clio niby jest w salonach, a kupić się nie da… Tylko te co już jadą, a w większości są to wersje z małym tabletem i słabo doposażone wersje Intens (np: brak podłokietnika). Wersje skonfigurowane indywidualnie z tabletem 9,3 cala można zamówić, ale nie wiadomo na kiedy – najwcześniej styczeń-marzec. 208 też pokazali miesiące temu, cenniki są od dawna a auta nie ma. Corsa to samo – według dealera ma pojawić się po 6 grudnia, a pokazany też był miesiące temu. VAGiniarze mają auta do wyboru na placach – nie interesują mnie te cegły, ale… Czytaj więcej »

Wolfson
Gość
Wolfson

Na pewno marki francuskie traktują polski rynek dość lekceważąco. VAG pod tym względem wypada dużo lepiej, chyba głównie za sprawą relatywnie wysokiej sprzedaży flotowej. „Francuzów” sprzedaje się u nas mało, więc jesteśmy na końcu kolejki. Śledzę premiery aut i widać pewną zależność – Renault, PSA robią prezentacje de facto prototypów i strasznie się przy tym nadymają. Mało informacji, co, gdzie i kiedy będzie dostępne. Dopiero po wielu miesiącach od premiery pojawiają się doniesienia o rozpoczęciu produkcji. Pewnie ma to swoje ekonomiczne uzasadnienie, łatwiej oszacować popyt itd. Niestety, tak długi okres oczekiwania sprawia, że cała atmosfera związana z nowością gdzieś ulatuje… Czytaj więcej »